Jump to content



LG HT-362ST


akoylini

Recommended Posts

παιδιά καλησπέρα ,με ενδιαφέρει να πάρο ένα φτηνό home cinema και διάλεξα αυτό

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.770445

έχω όμως 1 απορία σχετικά με την σύνδεση στην tv.

1.η tv μου είναι μια sony τρίνιτρον και έχει μονο 1 scart και μπροστά έξοδο ακουστικών,θα μπορώ να την συνδέσω με το home σινεμά που με ενδιαφέρει?

και αν μπορώ αυτό θα γίνει μέσο της εξόδου τον ακουστικών?

η μέσο του scart?(η scart της tv δεν είναι μονο είσοδος ?)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οταν βλεπεις τηλεοραση δεν θα εχεις ηχο στον ενισχυτη μονο με scart. Moνο στα dvd θα εισαι οκ.

Αν έχει λειτουργία TV το σύστημα ποιος ο λόγος να μην έχει ήχο από την τηλεόραση;

Link to comment
Share on other sites

τελικά πήρα αυτό

http://www.edirect.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=52687

και έχουμε το έξεις θέμα.

ok άντε και σύνδεσα το scart της tv με το sony και όλα καλά και όλα ωραία,αλλα το θέμα είναι πως θα συνδέσω την nova να παίζει μέσο του sony.

τα δοκίμασα όλα το μονο που σκέφτομαι πλέον σαν λύση είναι να πάρο ένα scart splitter και να το συνδέσω στην tv να πάρο από εκεί 2-3 εισόδους scart,τι λέτε θα έχω το αποτέλεσμα που θέλω ?

δηλαδή να συνδέσω στο polumprizo την nova και τον home cinema

Link to comment
Share on other sites

edit: Ο αποκωδικοποιητής πόσες scart έχει από πίσω?

Ο nova έχει 2. Υπόψιν ο γνήσιος, για άλλους δεν ξέρω. Από ότι ξέρω πρέπει να έχει και εξόδους rca οπότε μπορείς να βγάλεις ήχο από το nova στο home theater.

Link to comment
Share on other sites

Ο nova έχει 2. Υπόψιν ο γνήσιος, για άλλους δεν ξέρω. Από ότι ξέρω πρέπει να έχει και εξόδους rca οπότε μπορείς να βγάλεις ήχο από το nova στο home theater.

Προφανώς θέλει να τα έχει όλα συνδεδεμένα ταυτόχρονα αλλά έχει μόνο 1 scart στην τηλεόραση... Λοιπόν συνδέεις τον αποκοδικοποιητή στην τηλεόραση και το home cimena στον αποκωδικοποιητή... Νομίζω θα δουλέψει έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.