Jump to content



Της Πάστας το κάγκελο


Vatos_locos

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

λοιπών έχουμε και λέμε με την IC7 diamond παστούλα

Orthos να τρέχει 3 ώρες και τον 8500 στα 500x8 1.32V ( με πολύμετρο ) έχω 60 βαθμούς σε load με το Real Temp και 55 με το Core Temp τώρα πάλι πιο πιστεύουμε θα σας γελάσω ss το βράδυ το άφησα πάλι να καίγεται στο Orthos

πάτημα δεν έχω δει αν είναι καλό και η πάστα απλώνετε πιο δύσκολα από την ceramique όλα αυτά έγιναν σε διπλό ψυγείο με Ε8500 / Ρ35 / 7950Gt

η λούπα έιναι με αυτή την σειρά

Tank -> Pump -> Rad -> Cpu -> Chipset -> Vga -> Tank

η abit κάνει τρελό vdroop με τον 8500 :( ενώ την έχω μοντάρει και το είχα ριθμήσει με τον 4300 πάνω και έχανε ~ 0.2 τώρα δίνω 1.352 στο bios και στο πολύμετρο έχω 1.32 :/ τι να πω :(

Link to comment
Share on other sites

και εδώ λέω να είναι για κάθε μέρα :) τώρα αν θα ζήσει θα το δούμε στο μέλλον ( ποιο από τα 2 εμπιστευόμαστε ??? )

max τάση για benchmarks πόσο να φάει αυτός ? η επόμενη πάστα θα είναι η coolaboratory τον άλλο μήνα που θα αγοράσω καινούριο block αλλά το τεστ θα την κάνω με το ίδιο που έχω τώρα

post-574-1414343117,1243_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολλά είναι και με τόσο λίγο ρεύμα, cpu και chipset, κοίτα λίγο αν πατάει καλά. Εδώ είμαι με 1.38 από bios με διπλό ψυγείο και ceramique (και εμπιστευόμαστε το Real Temp). To έτρεξα και περισσότερη ώρα και εκεί έμεινε η ίδια θερμοκρασία.

post-614-1414343117,1752_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

η abit κάνει τρελό vdroop με τον 8500 :( ενώ την έχω μοντάρει και το είχα ριθμήσει με τον 4300 πάνω και έχανε ~ 0.2 τώρα δίνω 1.352 στο bios και στο πολύμετρο έχω 1.32 :/ τι να πω :(

Δεν μπορείς να την ξαναρυθμίσεις ρε συ;

Link to comment
Share on other sites

Obi

Βαριέμαι και θέλει πολύ υπομονή και να κάνω κάτι κουλαμάρες έτσι όπως έχω βάλει το τρίμερ :p κάποια στιγμή θα το κάνω και αυτό :)

Αντρέα εγώ έχω και κάρτα γραφικών και chipset πάνω στην ίδια λούπα λογικά τσιμπάει και από εκεί θερμοκρασίες αλλά είναι και ώρες παραπάνω που έτρεχε

τελικά με 1.39 είναι σταθερό και στα 4250Mhz 8.5x9 ( Orthos όλο το βράδυ ~9ώρες και η θερμοκρασία 63*C max με το Real temp )

43333258yn5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Webhunter: Test prιοrιty 7 - 5 minutes

Vatos: Test priority 9 - 3 HOURS!

Διαφορετικα τεστ!

Πόση παραπάνω διαφορά να έχει...5-8 βαθμούς. Πάλι είμαι πιο κάτω σε θερμοκρασίες.

Παναγιώτη, με την γνωστή κάρτα είσαι πάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πόση παραπάνω διαφορά να έχει...5-8 βαθμούς. Πάλι είμαι πιο κάτω σε θερμοκρασίες.

Παναγιώτη, με την γνωστή κάρτα είσαι πάνω?

7950 Gt 1.65 Vgpu ήταν τότε τώρα είναι σε άλλη λούπα

τα τεστ δεν τα έχω ξεχάσει έστω και 2 μήνες μετά έστρωνα την IC7 :p τώρα φόρεσα την Coollaboratory αλλά περιμένω το Pc Power & Coolin γιατί ως γνωστών το etasis τίναξε πέταλα όταν φτιάξει η κατάσταση και με αυτή θα ποστάρω πια μου φάνηκε καλύτερη από τις 2

IC7

4250 Mhz 1.38 Vcore Real Max 50*C Load ( Prime ) 37*C Ambient

το γράφω όταν με το καλό συγκρίνω με την Coollaboratory να δω αν έχει διαφορές αν και με τις θερμοκρασίες που έχουμε εδώ Αθήνα κάθε μέρα θα μετράω και άλλα, για τις μετρήσεις έχω το real temp με -2 calibration και στα 2 core ( έτσι μου είπε ο τύπος που το έγραψε να το βάλω το γιατί σε αυτόν εγώ δεν έχω ιδέα )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.