Jump to content



μνημες ...μια ερωτησουλα


Recommended Posts

θελω να αγορασω μνημες για συστημα που περιλαμβανει asus p5b-e

s775 LGA

Chipset INTEL 965

FSB 1066MHz

Μνήμη 4 X 533/667/800 DDR2

και cpu e6420

Front Side Bus: 1066MHz.

Χρονισμός: 2.13 GHz.

Τοποθέτηση: Socket LGA775.

L2 Cache: 4MB L2 cache.

Επικοινωνία με τη μνήμη: 533MHz, 667MHz, 800MHz

λοιπον μια πολυ γρηγορη ερωτηση....τι ειναι προτιμοτερο(ας πουμε χωρις την δυνατοτητας καμμιας επιπλεον προσθηκης ) στα ιδια λεφτα...

4 * 1 g στα 533 mhz η 2* 1 g στα 667 mhz..... ???????

δηλαδη οταν λεω καλυτερο τι θα εκανε ας πουμε το συστημα γρηγοροτερο (χωρις δυνατοτητας overc/g ..εκτος αν γινεται πολυ απλα και με ασφαλεια απο το βιος...)

δηλαδη τι θα αγοραζατε ?ποσοτητα η καλυτερο χρονισμο ? και που υπερτερει το καθενα..?

Link to comment
Share on other sites

Tις εχω δει αυτες nick ..... τα λεφτα φτανουν γι αυτες αλλα δεν μου απαντησες στο ερωτημα μου....πχ οι 800 μου ειπαν δεν εχει νοημα γιατι δεν θα τις βλεπει σαν 800 ...βασικα σκοποευω η να παρω 2 γ 667-μαρκα θα δουμε δεν με απασχολει τωρα- η 4 *1 γ kingston που ειναι γυρω στα 32 ε η μια και ειναι και απολυτα συμβατες με mobo....γιαυτο θελω να παρω μια γενικη ιδεα πανω σε αυτο που ρωτησα...οχι ας πουμε παρε 2 γ 667 και μετα τα κανεις δυο ι παρε 800 γιατι σηκωνουν ο/c και αλλα τετοια..τωρα για τον περιορισμο των 3 g το γνωριζω αλλα δεν σκοπευω να αλλαξω μνημες γρηγορα και αυριο μεθαυριο μπορω να βαλω και vista...

οποτε τι θα αγοραζατε εσεις ?2* 1 γ 667(πχ g.skill /ocz η καποια αλλη) η 4*1 γ 533 κινγστον ?

Link to comment
Share on other sites

με full τα slots της μητρικής είναι πολύ δύσκολο το o/c. Εγώ θα πήγαινα μάλλον σε 2χ1ΓΒ. Για vista δεν ξέρω αλλά στα xp με καθόλου pagefile κ με COD2 πάνω βλέπω διαθέσιμο κάτι λιγότερο από 1GB memory

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.