Jump to content



LE32R72B Προβλημα στο PIP....


ktm640

Recommended Posts

Εχω την τηλεοραση που εχει στον τιτλο και εχω ενα προβλημα. Δεν μπορω να την κανω να δουλεψει το PIP. Ειναι γκριζαρισμενο οτι και να κανω και δεν με αφηνει να το ενεργοποιησω με τιποτα.

Τι να κανω;;;;

Link to comment
Share on other sites

O μονος τροπος να βγαλει το ΠΙΠ ειναι μονο αν παιζει το πισι. Οταν το γυρναω στην πηγη απο το πισι τοτε μου βγαζει μια εικονα κατω δεξια που βαζεις οτι θες. Απο καναλι μεχρι dvd.

Αλλα εγω θελω να το κανει και στα καναλια. Να βλεπω ετ1 ας πουμε π.χ. και να εχω και μικρο τον αλφα για παραδειγμα.

Το εχω δει να γινεται σε μια funai με 1 μονο δεκτη πανω της. Αυτη εδω γιατι δεν μπορει;;;

Στα χαρακτιρηστικα λεει ΠΙΠ κανονικα. Το εχω διαβασει 10 φορες. Δεν μπορω να το κανω να δουλεωει το ατιμο. Τουλαχιστον να ηξερα το τηλ της samsung hellas να παρω να μου πουν αν εχει ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

O μονος τροπος να βγαλει το ΠΙΠ ειναι μονο αν παιζει το πισι. Οταν το γυρναω στην πηγη απο το πισι τοτε μου βγαζει μια εικονα κατω δεξια που βαζεις οτι θες. Απο καναλι μεχρι dvd.

Αλλα εγω θελω να το κανει και στα καναλια. Να βλεπω ετ1 ας πουμε π.χ. και να εχω και μικρο τον αλφα για παραδειγμα.

Το εχω δει να γινεται σε μια funai με 1 μονο δεκτη πανω της. Αυτη εδω γιατι δεν μπορει;;;

Αν έχεις μόνον ένα δεκτη δεν γίνεται auto που λες. Η τηλεόραση pou λες θα είχε είτε δυο δεκτες είτε έπαιρνε από κάποιο "εξετερικο" tuner στην τηλεόραση και to pip από την τηλεόραση tou οποτε και άλλαζε κανάλια έτσι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.