Jump to content



ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ? αμεση help please..!!


bluesattack1442169183

Recommended Posts

Γεια σας παιδια. Μετα απο πολυ ψαξιμο και διαβασμα κατεληξα στις 3 αυτες οθονες :

1. LG 19'' L1932P-SF SILVER

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168531

2. LG 19'' LCD L1900R-BF BLACK

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168542

3. LG 19" LCD L1982U-BF BLACK

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168545

Την δευτερη την ψιλοαπορριπτω λογω design -ξερω οτι αυτο ειναι το δυνατο της σημειο- αλλα εγω θα ηθελα μαλλον κατι πιο κλασσικο

Την τριτη ειμουνα ετοιμος να την παραγειλω αλλα ειδα κατι φωτογραφιες που ειχε ανεβασει ενα παιδι ....πολυ πιατο ρε γαμοτο αυτη η βαση..παραειναι μεγαλη -ετσι μου φανηκε τουλαχιστον.

Μετα ειδα την 1932..το σχεδιο μαλλον μου αρεσει περισσοτερο απο ολες (γουστα ειναι αυτα ) και ειναι και μεγαλυτεrη σε διαστασεις απο τις αλλες..

Αλλα σε δυο σημεια θελω να σταθω :1. στον κοκκο που ειναι μικροτερος απο τις αλλες δυο (καλο δεν ειναι αυτο ???) και τι σημαινει πραγματικα αυτο για το ανθρωπινο ματι ? μεγαλυτερη ευκρινεια-καθαροτητα η πρακτικα δεν το καταλαβαινεις ?

2.στο κοντραστ 700:1 ...εχω διαβασει τα σχετικα: δυναμικο οχι πραγματικο απατη διαφημιση κλπ κλπ γιατι ομως δεν την αναφερει και αυτην η LG με 3000¨/1 οπως τις αλλες ? μηπως πραγματικα ειναι μια γενια πισω απο τις αλλες δυο σε ζωντανια χρωματος ?

εχω διαβασει καλα λογια εδω μεσα για την 1982 και την 1900 αλλα θα ηθελα να μου πειτε τα αρνητικα σημεια αν υπαρχουν...σε θεματα εικονας αντιθεσης μαυρου κλπ κλπ οχι σχεδιασμου ευχρηστιας και αλλα -δε με ενδιαφερουν-

Και επειδη μου εχει κολλησει η 1932 θα ηθελα αν καποιος την εχει δει απο κοντα η την εχει να μου πει θετικα και αρνητικα....για τα χρωματα το κοντραστ κλπ

Οποιος εχει δει και τις 3 η τις 2 ας μου πει και διαφορες με ενδιαφερει οπωσδηποτε

Παιδια κανα σχολιο μονο αν καποιος τις εχει δει απο κοντα οχι θεωρια και αναλυση χαρακτηριστικων

Επισης δεν με ενδιαφερει καμια αλλη ..ουτε μαρκα ουτε μεγεθος ουτε wide

Aντε πεστε τιποτα να παραγειλω αυριο....ευχαριστω !!!!1

Link to comment
Share on other sites

Κανενός η γνώμη δεν μετράει κατ'εμέ παρά των ματιών σου. Πήγαινε μια βόλτα από κάποιο από τα καταστήματα και δες τις από κοντά, δίπλα-δίπλα. Και αγόρασε όποια σου αρέσει και σου είναι πιο άνετη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Μετα απο πολυ ψαξιμο και διαβασμα κατεληξα στις 3 αυτες οθονες :

1. LG 19'' L1932P-SF SILVER

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168531

2. LG 19'' LCD L1900R-BF BLACK

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168542

3. LG 19" LCD L1982U-BF BLACK

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168545

Την δευτερη την ψιλοαπορριπτω λογω design -ξερω οτι αυτο ειναι το δυνατο της σημειο- αλλα εγω θα ηθελα μαλλον κατι πιο κλασσικο

Την τριτη ειμουνα ετοιμος να την παραγειλω αλλα ειδα κατι φωτογραφιες που ειχε ανεβασει ενα παιδι ....πολυ πιατο ρε γαμοτο αυτη η βαση..παραειναι μεγαλη -ετσι μου φανηκε τουλαχιστον.

Μετα ειδα την 1932..το σχεδιο μαλλον μου αρεσει περισσοτερο απο ολες (γουστα ειναι αυτα ) και ειναι και μεγαλυτεrη σε διαστασεις απο τις αλλες..

Αλλα σε δυο σημεια θελω να σταθω :1. στον κοκκο που ειναι μικροτερος απο τις αλλες δυο (καλο δεν ειναι αυτο ???) και τι σημαινει πραγματικα αυτο για το ανθρωπινο ματι ? μεγαλυτερη ευκρινεια-καθαροτητα η πρακτικα δεν το καταλαβαινεις ?

2.στο κοντραστ 700:1 ...εχω διαβασει τα σχετικα: δυναμικο οχι πραγματικο απατη διαφημιση κλπ κλπ γιατι ομως δεν την αναφερει και αυτην η LG με 3000¨/1 οπως τις αλλες ? μηπως πραγματικα ειναι μια γενια πισω απο τις αλλες δυο σε ζωντανια χρωματος ?

εχω διαβασει καλα λογια εδω μεσα για την 1982 και την 1900 αλλα θα ηθελα να μου πειτε τα αρνητικα σημεια αν υπαρχουν...σε θεματα εικονας αντιθεσης μαυρου κλπ κλπ οχι σχεδιασμου ευχρηστιας και αλλα -δε με ενδιαφερουν-

Και επειδη μου εχει κολλησει η 1932 θα ηθελα αν καποιος την εχει δει απο κοντα η την εχει να μου πει θετικα και αρνητικα....για τα χρωματα το κοντραστ κλπ

Οποιος εχει δει και τις 3 η τις 2 ας μου πει και διαφορες με ενδιαφερει οπωσδηποτε

Παιδια κανα σχολιο μονο αν καποιος τις εχει δει απο κοντα οχι θεωρια και αναλυση χαρακτηριστικων

Επισης δεν με ενδιαφερει καμια αλλη ..ουτε μαρκα ουτε μεγεθος ουτε wide

Aντε πεστε τιποτα να παραγειλω αυριο....ευχαριστω !!!!1

Περιμενεις ρε φιλε καποιος να εχει δει και τις 3?

Παρε την τριτη με κλειστα ματια. Αποριπτεται η πρωτη λογω μικρου pixel (μεγα μειονεκτημα) και η δευτερη δεν ειναι pivotable.

Κατα τα αλλα γωνιες θεασης ιδιες εχουν, ευκρινεια/κοντραστ/χρωματα τα ιδια ειναι και στις 3.

Link to comment
Share on other sites

αυτο και αν ειναι επιχειρημα!

τι καθεσαι,τρεχα να παρεις την 1η..εμενα τουλαχιστον με επεισε...

Απλά έβαλα την ψήφο μου στην πρώτη διότι δεν μ' αρέσει η βάση της τρίτης (θέλει αρκετά μεγάλο γραφείο).

Δεν απαίτησα από τον χρήστη να κάνει αυτό που του λέω.

Αυτά τα ολίγα σε ήπιο τόνο. :001:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι..ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις αν και μαλλον κανεις δεν εχει καποια απο αυτες.....

1.δυστυχως εδω κορινθο δεν μπορω να δω καμια απο αυτες απο κοντα αλλιως δεν θα ρωταγα.. μονο δυο τρια παλιοτερα μοντελα εχει ενα μαγαζι τα οποια εχουν συνδεθει ολα μαζι και δεν βγαζεις καμια ακρη

2.γιατι καποιος να μην εχει δει τις δυο η και τις τρεις ? καποιος μπορει να εχει μια απο αυτες και καποιος φιλος του καποια αλλη ..τοσο σπανιο ειναι ?

2.ποιο ουσιαστικο....γιατι ειμαι μεγα μειονεκτημα ο μικρος κοκκος ? εγω απο οτι ειχα διαβασει το θεωρουσα πλεονεκτημα-μαλιστα το ειχα συνδυασει με μεγαλυτερη ευκρινεια-βεβαια δεν ειχα ποτε ΤFT οποτε καθε σχολιο γιαυτο εθπροσδεκτο και απαραιτητο

Link to comment
Share on other sites

Περιμενεις ρε φιλε καποιος να εχει δει και τις 3?

Παρε την τριτη με κλειστα ματια. Αποριπτεται η πρωτη λογω μικρου pixel (μεγα μειονεκτημα) και η δευτερη δεν ειναι pivotable.

Κατα τα αλλα γωνιες θεασης ιδιες εχουν, ευκρινεια/κοντραστ/χρωματα τα ιδια ειναι και στις 3.

Κοντραστ η τριτη δεν εχει 700:1 και οι αλλες δυο 3000:1 ή το e-shop εχει κανει λαθος και εχουν ολες τα ιδια?

Εγω εχω δει απο κοντα την πρωτη λογο του οτι την εχει ο ξαδερφος μου και ειναι απλα πολυ καλη οθονουλα και ακρως προσητη!

Τις αλλες δυο δεν τις εχω δει μονο σε βιτρινες (οχι να κατσω πχ να δω ταινια games οπως στην πρωτη του ξαδερφου)

Ετσι προτεινω την πρωτη!

Link to comment
Share on other sites

2.ποιο ουσιαστικο....γιατι ειμαι μεγα μειονεκτημα ο μικρος κοκκος ? εγω απο οτι ειχα διαβασει το θεωρουσα πλεονεκτημα-μαλιστα το ειχα συνδυασει με μεγαλυτερη ευκρινεια-βεβαια δεν ειχα ποτε ΤFT οποτε καθε σχολιο γιαυτο εθπροσδεκτο και απαραιτητο

Έλα ντε... Μη λέμε και ότι θέλουμε μερικοί...

Φυσικά και είναι καλύτερος ο μικρότερος κόκκος. http://en.wikipedia.org/wiki/Dot_pitch

Link to comment
Share on other sites

Απλά έβαλα την ψήφο μου στην πρώτη διότι δεν μ' αρέσει η βάση της τρίτης (θέλει αρκετά μεγάλο γραφείο).

Δεν απαίτησα από τον χρήστη να κάνει αυτό που του λέω.

Αυτά τα ολίγα σε ήπιο τόνο. :001:

φιλε μου,post του τυπου "την πρωτη",κτλ ,τα θεωρω τουλαχιστον αχρηστα,αν δεν συνοδευονται και απο καποιο επιχειρημα..καλο θα ειναι να δικαιολογουμε λιγο τον ισχυρισμο μας,για να βοηθησουμε ουσιαστικα αυτους που ισως ενδιαφερονται ή ενδιαφερθουν στο μελλον για τη συγκεκριμενη αγορα...εστω και το "δε μ'αρεσει η βαση" ειναι κατι...αλλά ενα σκετο :"παρε την πρωτη" δεν βοηθα καθολου...

με αφορμη λοιπον την "εμπεριστατωμενη" απαντηση σου,θελησα να καυτηριασω ενα γενικοτερο φαινομενο του φορουμ...

καμια προσωπικη επιθεση,καμια αντιπαραθεση,κανενας υπαινιγμος..απλα,μια φιλικη συμβουλη για τη καλη λειτουργια του φορουμ..

αυτα τα ολιγα και απο μενα,σε ακομα πιο ηπιο και φιλικο τονο... :039:

Link to comment
Share on other sites

γ

2.ποιο ουσιαστικο....γιατι ειμαι μεγα μειονεκτημα ο μικρος κοκκος ? εγω απο οτι ειχα διαβασει το θεωρουσα πλεονεκτημα-μαλιστα το ειχα συνδυασει με μεγαλυτερη ευκρινεια-βεβαια δεν ειχα ποτε ΤFT οποτε καθε σχολιο γιαυτο εθπροσδεκτο και απαραιτητο

Έλα ντε... Μη λέμε και ότι θέλουμε μερικοί...

Φυσικά και είναι καλύτερος ο μικρότερος κόκκος. http://en.wikipedia.org/wiki/Dot_pitch

Ο πρωτος δηλωνει αγνοια και δικαιολογειται ενω ο δευτερος ειναι στυγνος δολοφονος.

Ρε αγορι μου εχει μια οθονη 17" και μια 19".

Και οι 2 τρεχουν σε 1280*1024 αναλυση.

Η 17" εχει 0.264 pitch ενω η 19" 0.294 pitch.

Ποια σε "στραβωνει" και ποια ειναι καλη για την υγεια των ματιων σου??

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,post του τυπου "την πρωτη",κτλ ,τα θεωρω τουλαχιστον αχρηστα,αν δεν συνοδευονται και απο καποιο επιχειρημα..καλο θα ειναι να δικαιολογουμε λιγο τον ισχυρισμο μας,για να βοηθησουμε ουσιαστικα αυτους που ισως ενδιαφερονται ή ενδιαφερθουν στο μελλον για τη συγκεκριμενη αγορα...εστω και το "δε μ'αρεσει η βαση" ειναι κατι...αλλά ενα σκετο :"παρε την πρωτη" δεν βοηθα καθολου...

Ναι, αλλά όταν βιάζομαι είμαι αναγκασμένος να μοιραστώ τη γνώση μου εν συντομία. Σε περίπτωση που ανταπαντήσεις: ε, τότε μην απαντήσεις καθόλου, σε προλαβαίνω και ανταμαναπαντώ ότι αυτό είναι δική μου επιλογή. Σε υπερφιλικό τόνο.

ΥΓ: Μάλλον και ο alexandrosss βιαζόταν.:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.