Jump to content



Kingston KVR...


Jonys

Recommended Posts

Έχω μια μνήμη (ram προφανώς) Kingston KVR 512MB DDR400 2.6V το λεγόμενο και KVR400X64C3A/512 και πάνως στα τσιπάκια γράφει

0436VR

V58C2256804SCT5B

αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν είναι καλή και πόσω περίπου μπορεί να φτάσει και τι timings είναι τα καλύτερα για αυτήν (ψυκτράκια δεν έχει αλλά θα βάλω αν χρηάζεται)

post-2147-1416071637,2386_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια τέτοια για κανά μήνα μέσα στις γιορτές και την δοκίμασε ο vdeseris (DFI γαρ...)

Αν θυμάμαι καλά έτρεχε memtest errorfree στα 240-250MHz αλλά Windows έμπαινε στα 220 (κάτι τέτοιο)

Ψιλοκουφές μνημούλες...

Link to comment
Share on other sites

Αυτές έχω και εγώ και υποτίθεται ότι για το mobo μου τα 400 είναι το max και τις σηκώνει Overclocked :blink:

Πριν είχα δυο 256άρια (αγνώστο ταυτότητας αλλά στα 333) και τα αντικατέστησα με το ένα Kingston 512. Διαφορά δεν είδα. Έβαλα άλλο ένα ίδιο 512 και όπως ήταν αναμενόμενο...

...

...

... εντάξει είναι καλύτερα, αλλά δε κόβω και φλέβες:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οι Kingston και οι TwinMOS είναι οι καλύτερες?

Μεταξύ ποιών είναι οι καλύτερες?

Καλύτερες σε τί ακριβώς?

Σταθερότητα? Υπερχρονισμό? Ποιότητα κατασκευής? Εγγύηση?

Γεύση?:slap::o

Link to comment
Share on other sites

συμφωνο απολυτα με τοι παραπανω δημοσιευμα. εχω kingston 2 επι 512 CL3 και το

timing που καταφερα να παω ειναι το καλυτερο 2.5-3-3-7 μονο πιοτικα ειναι καλες τιποτε μα τιποτε αλλο:o

Link to comment
Share on other sites

ΔΕν έχω κάτσει να το ξεσκίσω το ζήτημα αλλά αναφέρομαι σε ποιότητα και εγγύηση. Σχετικά με την απόδοση αν δεις και παραπάνω δε βλέπω διαφορές.

Μια άποψη λέω ρε παιδία, δεν είμαι ειδικός:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.