Jump to content



Ποιό απο τα δύο pc?


geo_hal

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλου και καλό χειμώνα.

Έχω δύο υπολογιστές και λόγω χώρου θέλω να πουλήσω τον έναν. Αυτόν που θα κρατήσω θέλω να του κάνω και μια αναβάθμιση για να τρέχω παιχνίδια και να κάνω videο edit από την ψηφιακή μου κάμερα. Οι υπολογιστές μου, έχουν ως εξής:

1. ASUS – EAX80012DTV 256

2. ASUS – A8N-E

3. CRUCIAL – 1GB DDR400 BALLISTIX

4. AMD – ATHLON 64 X2 3800+

5. ENERMAX – LIBERTY 500W

1. INTEL – PENTIUM D930

2. GIGABYTE – 945P PRO

3. SUPERTALENT – 2X512MB DDR-2 533MHz CL4

4. GIGABYTE – 7800GT NX78T256V-B

5. HEROICHI - ACE 420PB 420W

Αυτό που σκέφτομαι είναι να κρατήσω τον ATHLON, να βάλω πάνω την 7800GT, να βρω ένα κιτάκι 2x1GB DDR καλές μνήμες, καθώς και να αναβαθμίσω τον επεξεργαστή εάν βρώ κανέναν μεταχειρισμένο 4200 από ebay. Ο άλλος θα πάει για πούλημα. Τι λέτε αξίζει να ασχοληθώ;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 7800GT στον Χ2 και πούλα τον Peftium D με την Χ800ΧΤ.

Κόστος δε μπορώ να σου πω. Μπορώ όμως να σε συμβουλέψω να ρίξεις καμμιά στις αγγελίες (σε αυτό και άλλα forum) να δεις πόσο πωλούνται αντίστοιχα κομμάτια και να κάνεις μια τελική σούμα. Τσεκάροντας όμως και τις τιμές σε αντίστοιχα καινούρια προϊόντα (πχ μια 7900GS από το Πλαίσιο κάνει €99, δε μπορείς να κοστολγήσεις την 7800GT στα €110).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.