Jump to content



Tο τελευταίο κομμάτι του puzzle


eftihios

Recommended Posts

Γεια σας και πάλι. Έχω γράψει και σε προηγούμενο forum για την σύνθεση ενός νέου pc και έχω καταλήξει στο παρακάτω .

Case: Chieftec Giga GH-01BW-OP Black

CPU amd Athlon 64 X2 (sAM2) 5600 (2.8GHz)/2x1mb

MOBO ASUS M2N-SLI DELUXE

PSU OCZ 600W StealthXStream

RAM : CRUCIAL Ram 2GB Kit DDR2 667

H.D. : W.D. 320GB 7200RPM SATA2

VGA : MSI 7900 GS 512MB

DVD RW : NEC AD7173 Labelflash (Bulk) – Black

ΟΘΟΝΗ SAMSUNG SM940N

Το μόνο που μου λείπει είναι μια οικονομική κάρτα tv που η χρήση της θα είναι αποκλειστικά για μετατροπή ταινιών από βιντεοκασέτες σε DVD Καμία πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Μην αγορασεις καρτα τηλεορασης κατα την γνωμη μου για την δουλεια που θελεις.Υπαρχουν στην αγορα ανταπτορες usb analog to digital που κανουν αυτο ακριβως που θελεις με χαμηλο κοστος.

Επεισης ως φανατικος amdας θα σου ελεγα να αλλαξεις την mobo που εχεις βαλει με την asus m2r32-mvp(λογω του ati chipset)καθως και το τροφοδοτικο με ενα enermax noisetaker II 701.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγορασεις καρτα τηλεορασης κατα την γνωμη μου για την δουλεια που θελεις.Υπαρχουν στην αγορα ανταπτορες usb analog to digital που κανουν αυτο ακριβως που θελεις με χαμηλο κοστος.

Επεισης ως φανατικος amdας θα σου ελεγα να αλλαξεις την mobo που εχεις βαλει με την asus m2r32-mvp(λογω του ati chipset)καθως και το τροφοδοτικο με ενα enermax noisetaker II 701.

Όταν λες ανταπτορα εννοείς κάτι σαν αυτό

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808026

Μετά επειδή οι γνώσεις μου περί υπολογιστών είναι ελάχιστες θέλω να ρωτήσω γιατί

στην μητρική που πρότεινες το ati chipset είναι καλύτερο από αυτό που έχω διαλέξει?

Tο chipset έχει να κάνει με την κάρτα γραφικών ? γιατι εχω διαλεξει καρτα γραφικων nvidia η δεν πεζει κανενα ρολο?

EΕυχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.