Jump to content



Απορία για GPS "PIONEER AVIC-S2"


viper1442169065

Recommended Posts

Παιδιά το έχει πάρει 1 φιλαράκι και γνωρίζω ότι έχει χάρτες από Teleatlas.

Ξέρετε αν μπορεί να πάρει χάρτες από Destinator?

Συγκεκριμένα, ψάχνουμε να αλλάξουμε χάρτες γιατί το Teleatlas δεν έχει τη Σερβία και κάτι άλλες χώρες που τον ενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 1 πιο γενική ερώτηση για τους χάρτες.

Η συσκευή αυτή του φίλου έχει χάρτες από Teleatlas και την Κροατία που τον ενδιαφέρει, την έχει ελάχιστα μέσα.Να φανταστείτε τη πιο βασική πόλη το Ζαγκρεμπ, την έχει ως τελίτσα!!

Πήγα στο site της Teleatlas εκεί που πουλάει τους χάρτες.Βρήκα 1 κάρτα μνήμης του 2007 με χάρτες για αρκετές χώρες και μάλιστα την Κροατία τη δίνει με 51% coverage.

Το περίεργο όμως έιναι ότι στις συσκευές που αναφέρει ότι είναι για τους χάρτες, δεν έχει το Pioneer.Έχει τα Mio, κάποια Blaupunkt και κάποια άλλα που δεν τα ξέρω.

Αφού όμως το Pioneer έχει Teleatlas, δεν πρέπει να κάνουν οι χάρτες αυτοί?

Link to comment
Share on other sites

Χαρτες απο destinator δυστυχως δεν παιρνει. Επειδη με teleatlas δεν εχω ασχοληθει καλυτερα περιμενε απαντησει απο καποιον αλλο ή στειλε ενα mail στην εταιρια να σε κατατοπισει. Οσον αφορα τους χαρτες που βρηκες ισως και να μην κανουν οι συγκεκριμενοι για τη συσκευη του φιλου σου. Η teleatlas βγαζει χαρτες και για το tomtom(αντιστοιχο του destinator) και ισως ειναι γι' αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Χαρτες απο destinator δυστυχως δεν παιρνει. Επειδη με teleatlas δεν εχω ασχοληθει καλυτερα περιμενε απαντησει απο καποιον αλλο ή στειλε ενα mail στην εταιρια να σε κατατοπισει. Οσον αφορα τους χαρτες που βρηκες ισως και να μην κανουν οι συγκεκριμενοι για τη συσκευη του φιλου σου. Η teleatlas βγαζει χαρτες και για το tomtom(αντιστοιχο του destinator) και ισως ειναι γι' αυτο.

Ναι στο μενού είχε:

-Naviflash

-Tomtom

-Mio

και κάτι άλλα.

Πάντως μου φαίνεται τρελή μούφα αυτό το pioneer.

Έψαξα και στο Μio και μου άρεσε 1 pda-gps (όχι phone) αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πώς δουλεύει το skype μέσω wi-fi από τη στιγμή που δεν είναι τηλέφωνο.Έχει μικρόφωνο?Πώς μιλάς?Ηχεία ξέρω ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.