Jump to content



Τι να αλλάξω;


GVC

Recommended Posts

Και ναι πείτε μου τι να αλλάξω και τι να προσθέσω.Καταρχας για αυτο που θα ακολουθησει εχω να πω ενα ευχαριστω σε πολλά απο τα παιδια του παροντος forum.Κατα κυριο λογω πολλα ειναι αντιγραφή από εδω περα και είπα να τα υιοθετισω και στο δικο μου μηχανακι.Εσωτερικα περα απο καμια λαμπα δεν νομιζω να λειπει και κατι αλλο.Αν και μια δευτερη VGA θα ομορφαινε το εσωτερικο να πουμε την αληθεια πολυ περισσοτερο απο μια λαμπα.Τωρα εξωτερικα εν καιρω εχουμε ολο και κατι να κανουμε,γιατι δεν μου εκατσε καλα στο στομαχι η εξωτερικη εμφανιση.Σε δουλεια να βρισκομαστε.Στην ολη φαση οπως ειπα ευχαριστω πολλα παιδια απο εδω μεσα και την τρελα που με βαραει για τα παρατολμα που εκανα(Και δεν εννοω αυτο που φαινετε).

post-6524-1442174757,6984_thumb.jpg

post-6524-1442174757,7456_thumb.jpg

post-6524-1442174757,8092_thumb.jpg

post-6524-1442174757,8804_thumb.jpg

post-6524-1442174757,9549_thumb.jpg

post-6524-1442174758,0344_thumb.jpg

post-6524-1442174758,2148_thumb.jpg

post-6524-1442174758,2795_thumb.jpg

post-6524-1442174758,367_thumb.jpg

post-6524-1442174758,4373_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και η τελικη φαση.Και να σημειωσω οτι επειδη καποιος οταν ειχα πει οτι φτιαχνω το pc ειχε βαλει μια εικονα με τα αρχικα Β.Π και οι επεξηγηση απο την συντομογραφια ιταν ή Βοηθα Παναγια ή Βοηθεια βυθηζετε εγω είπα να το κανω Βανα Προστασιας στην θεση του water tank για led

post-6524-1442174759,2288_thumb.jpg

post-6524-1442174759,2999_thumb.jpg

post-6524-1442174759,3679_thumb.jpg

post-6524-1442174759,4652_thumb.jpg

post-6524-1442174759,5461_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω θολώσει από το πολύ διάβασμα ή όντως έχεις βάλει το ψυγείο και το tank από την εξωτερική πλευρά του δεξιού panel?

Χμμ,όντως έτσι είναι...σκοπός ενός τόοοσο μεγάλου κουτιού δεν είναι να τα έχεις όλα μέσα?

Πέρα από την πλάκα τώρα, έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά. Αυτό που θα σου έλεγα είναι να βάλεις επειγόντως fan guards στους ανεμιστήρες γιατί κάτι θα φάνε σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω θολώσει από το πολύ διάβασμα ή όντως έχεις βάλει το ψυγείο και το tank από την εξωτερική πλευρά του δεξιού panel?

Χμμ,όντως έτσι είναι...σκοπός ενός τόοοσο μεγάλου κουτιού δεν είναι να τα έχεις όλα μέσα?

Πέρα από την πλάκα τώρα, έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά. Αυτό που θα σου έλεγα είναι να βάλεις επειγόντως fan guards στους ανεμιστήρες γιατί κάτι θα φάνε σίγουρα.

Σιγα σιγα δεν μπορο να τα φτιαχο ολα μεσα σε μια μερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ειναι κακό που το εχω βαλει εξω απο το κουτι;

Οχι ,αλλα όπως σου λέει και ο lord

Χμμ,όντως έτσι είναι...σκοπός ενός τόοοσο μεγάλου κουτιού δεν είναι να τα έχεις όλα μέσα?

....Τσάμπα πάει ο χώρος:001:
Link to comment
Share on other sites

Εσυ σωστα παρατηρεις.Αλλα γιατι κατι μου λεει οτι ειναι λαθος?

Ετσι οπως τα εχεις ειναι καλυτερα να παιρνουν φρεσκο,κρυο αερα απο το δωματιο προς το ψυγειο,οποτε αστους ετσι οπως ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα εχεις ειναι καλυτερα να παιρνουν φρεσκο,κρυο αερα απο το δωματιο προς το ψυγειο,οποτε αστους ετσι οπως ειναι.

Επιτελους σωστη σκεψη εκανα και εγω μια φορα.Γιατι οταν ειπα οτι τρυπισα την καρτα γραφικων μου με δραπανο για να βαλω το w/b block πανω,ε καταλαβαινετε τι ακουσα απο τους φιλους μου

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους σωστη σκεψη εκανα και εγω μια φορα.Γιατι οταν ειπα οτι τρυπισα την καρτα γραφικων μου με δραπανο για να βαλω το w/b block πανω,ε καταλαβαινετε τι ακουσα απο τους φιλους μου

τρυπισες την πλακετα περα για περα???πως δεν βρηκες πανω σε κανενα ζωτικό σημειο???:046:

Link to comment
Share on other sites

τρυπισες την πλακετα περα για περα???πως δεν βρηκες πανω σε κανενα ζωτικό σημειο???:046:

Η απαντηση φιλε μου ειναι απλη.Ενω ολοι οι φιλοι μου νοιμιζαν οτι θα εκλαιγα την 8800 GTX δεν την εκλαψα για ενα και μονο λογο.Δεν ανεβασα την διασταση απο τα 2mm σε 3mm κατευθειαν.Εκανα 6 πατηματα με το δραπανο και με κοπτικα που ξερω οτι το κομματι που εχει η VGA πανω για να δενουν οι βιδες θα κοπει σαν ζαμπον,χωρις κοινος να υπαρχει κινδινος ραγισματος.Στην αρχη ηταν τρελλα,μετα ηρθε η αποφαση και μετα με λιγουλακι ψαξιμο και πανω απο ολα μα πανω απο ολα σωστα υλικα ολα γινονται.Το χαρηκα,δεν λεω επαιξα και ισως να εχανα,αλλα τα δραπανα δεν τα παιρνουμε και αρχιζουνμε να τρυπαμε οτι βρουμε μπροστα μας,επισης και η αξιοπιστια του καθενος στα χερια του ειναι πολυ σημαντικο πραγμα.Και την αξιοπιστια που εχω στα δικα μου χερια δεν την εχω σε κανεναν.Ολα γινονται με σωστο τροπο και υπομονη και επιμονη.

Link to comment
Share on other sites

Εκανες πολύ κάλή δουλειά...(δεν σε κρίνω ελπιζω να μην φανηκε κατι τετειο).. φαινετε αλλωστε απο τον εξοπλισμο που χρησιμοποιησες..

Μην κολλας μεγαλε.Απλος και να με κρινει και ο θεος,εγω το δικο μου θα κανω και θα πετυχει κατα κυριο λογο.Οπου δεν με περνει κανω την κτουλα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.