Jump to content



c2d w/c


Prayer!

Recommended Posts

έχω έναν Ε6300-ο οποίος θα αντικασταθεί απο penryn στο άμεσο μέλλον-κ θέλω να ν τν υδροψύξω...έχω όμως 2 βασικές απορίες

1)Μπορούν να γίνουν merge 2 ψυγεία?(έτσι ώστε να πάρω ένα διπλό τωρα,κ αν χρειαστεί ν κοπανήσω αργότερα ένα 2ο)

2)Ποια είναι τα καλύτερα blocks γ cpu,northbridge...ή αν πρέπει απλά να προσέξω κάτι στην επιλογή του block,κ αν κάποια εταιρια είναι πιο αξιόπιστη απ'τις άλλες...

Link to comment
Share on other sites

1)Μπορούν να γίνουν merge 2 ψυγεία?(έτσι ώστε να πάρω ένα διπλό τωρα,κ αν χρειαστεί ν κοπανήσω αργότερα ένα 2ο)

γιατι να παρεις δυο τι θα κερδισεις?

2)Ποια είναι τα καλύτερα blocks γ cpu,northbridge...ή αν πρέπει απλά να προσέξω κάτι στην επιλογή του block,κ αν κάποια εταιρια είναι πιο αξιόπιστη απ'τις άλλες...

μακραν τα πιο συμβατα και πιο αποδοτικα ειναι του eleven(11)

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα δυο ψυγεια ειναι καλη φαση αμα χωρανε στο κουτι σου.Οι temps θα ειναι πολυ πολυ καλυτερες.Να προσεξεις η τρομπα να τραβαει νερο απο ψυγειο γιατι αλλιως χαλαει η πεταλιερα.Τα block του eleven ειναι απιστευτα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Η αντλια ειναι το ποιο σημαντικο κομματι στην υδροψυξη,μετα ειναι το ψυγειο και η τοποθετηση αυτου,με τετοιο τροπο ωστε να παιρνει φρεσκο-κρυο αερα απο τον χωρο.Ξεκινα με μια laing d5 vario,και ενα διπλο ψυγειο της αρεσκειας σου(μπορεις να βαλεις οσα θελεις αρκει να υπαρχει χορος να τα τοποθετισεις),και απο εκει και περα για τα waterblock μην πολυτρελενεσαι κιολας.Παρε οποιο κανει στο socket σου και σε βολευει οικονομικα,απο μια γνωστη εταιρια στον χωρο της υδροψυξης.

Link to comment
Share on other sites

+τι αντλία?

Αυτην που σου εγραψα ποιο πανω Laing D5 Vario.Στην τωρινη μου υδροψυξη εχει δυο διπλα ψυγεια και τρια waterblock(2 vga+1 cpu),και την εχω μειωμενη στο 3(εχει ρυθμιση εως 5)για να μην στροβιλιζει το νερο μεσα στο tank.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.