Jump to content



Ποιες μνήμες...


Recommended Posts

Ναι, νομίζω ότι είναι η καλύτερη επιλογή Tsif. Με 150 ευρά, και θα δώσω και τις παλιές οπότε είμαστε gg! Έκανα και update το bios της μητρικής και έπαιξε μια χαρά, οπότε δεν νομίζω να υπάρχει πλεόν πρόβλημα ασυμβατότητας. Ευχαριστώ όλους για το ψάξιμο που κάνατε και την βοήθεια σας mates!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Τις πήρες τελικά;

Μόλις έφθασαν οι δικές μου να κάνουν παρέα στις άλλες δύο.

Άνοιγμα το κουτί, μέσα τα μνημόνια, στο bios memory remap enable και τέλος. Η τάση (2.0V) παρέμεινε όπως και τα timings. Save & exit και boot στα Windows με τη μία και...boom:

4gb1uv3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι? Σου εσκασε το pc??? Δεν κατάλαβα έτσι όπως το γράφεις.. Εγώ δεν πήρα τπτ ακόμη, έχω μπει σε δίλημα με τόσα που μου έχετε γράψει, και άλλα τόσα που διαβάζω... Οι corsair στο tom's hardware τα σπάνε, oi crusial ballistic είναι και αυτές κορυφαίες.. και επίσης έκανα bios update στην μητρική μου από F2 σε F12... Λέτε να πάρω αυτές που μου είπε απτην αρχή ο Tsif και ο Madcat, αλλά απτην άλλη είμαι λίγο επιφυλακτικός με το e-shop. Η να πάρω τις απλές (εδώ) απ΄το Πλαίσιο, με 20 ευρω λιγότερα (40 δηλ γιατι θα χτυπήσω 2 ζευγάρια 800Mhz) και να τους βάλω εγώ ψύκτρες?

Link to comment
Share on other sites

Τι? Σου εσκασε το pc??? Δεν κατάλαβα έτσι όπως το γράφεις.. Εγώ δεν πήρα τπτ ακόμη, έχω μπει σε δίλημα με τόσα που μου έχετε γράψει, και άλλα τόσα που διαβάζω... Οι corsair στο tom's hardware τα σπάνε, oi crusial ballistic είναι και αυτές κορυφαίες.. και επίσης έκανα bios update στην μητρική μου από F2 σε F12... Λέτε να πάρω αυτές που μου είπε απτην αρχή ο Tsif και ο Madcat, αλλά απτην άλλη είμαι λίγο επιφυλακτικός με το e-shop. Η να πάρω τις απλές (εδώ) απ΄το Πλαίσιο, με 20 ευρω λιγότερα (40 δηλ γιατι θα χτυπήσω 2 ζευγάρια 800Mhz) και να τους βάλω εγώ ψύκτρες?

Καλύτερα να μην ακούσεις τον άχρηστο το MadCat, δε ξέρει τι λέει...

Πάντως ο Tsif κάτι ξέρει και το λέει...

Πλάκα κάνω, περισσότερο οικονομικό είναι το θέμα, και τα 2 τα μοντέλα, είναι καλά σαν κατασκευή.

Link to comment
Share on other sites

:046: Θα με πάρεις στον λαιμό σου λοιπόν... Να πάρω αυτές απτό e-shop ή αυτές απτό Πλαίσιο?

Στο λαιμό μου δε σε παίρνω [κλασσικά, το disclaimer ισχύει], αλλά

*Άμα έχεις λεφτά και θες να διακυνδυνεύσεις πιθανό πρόβλημα όπως ένας γνωστός ενός μέλους (δε θυμάμαι όνομα τώρα, συγγνώμη) πάρε τα πορτοκάλια.

*Αλλιώς, πάρε τις απλές..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.