Jump to content



Ποια nf3 να παρω???


Doom

Recommended Posts

Λεω να γυρισω σe amd (A64 3200+ 939) να δω τι κανει το προμιε.

Εχω να πιασω amd επι εποχης palomino....

Το θεμα ειναι τι board να παρω AGP και NF3)NF4 oχι λογο καρτας.

1)GB K8NS ULTRA

2)MSI k8N NEO2

3)κατι αλλο ?

θα παιζει με 2χ512 adata600 και raid0.

ακουσα οτι καποια board εχουν προβλημα στα - c

vag δωσε τα φωτα σου....

Link to comment
Share on other sites

Winchester + Phase Change = Bad idea.....

Οι Winchester δεν λειτουργούν σε θερμοκρασίες κάτω του μηδενός σταθερά ή/και καθόλου. Δεν φταίνε οι μητρικές ( σχεδόν, αφού λογικά με BIOS update διορθώνεται ) αφού όλες σχεδόν το κάνουν.

Κατά τα άλλα, το MSI εμένα μου άρεσε αν και με τις μνήμες είναι πολύ επιλεκτικό. Το Gigabyte μου άρεσε λιγότερο γιατί κολλούσε σε χαμηλά HTT αλλά με τις μνήμες ήταν λίγο πιό 'δεκτικό'.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Doom [Χθες, στις 01:07]

Λεω να γυρισω σe amd (A64 3200+ 939) να δω τι κανει το προμιε.

Εχω να πιασω amd επι εποχης palomino....

Το θεμα ειναι τι board να παρω AGP και NF3)NF4 oχι λογο καρτας.

1)GB K8NS ULTRA

2)MSI k8N NEO2

3)κατι αλλο ?

θα παιζει με 2χ512 adata600 και raid0.

ακουσα οτι καποια board εχουν προβλημα στα - c

vag δωσε τα φωτα σου....

Το μσι που ειχα λογο ταιβαν τσιπσετ μου ειχε βγει πατατα σε φσβ

πανω απο 280 και δεν μου εδεινε περιθωρια να αλλαξω διαιρετη με το a64twaker σε αντιθεση με την κ8νς που δεχεται αψωγα τα παντα(133+ 150 166+ 180..)

...απο την αλλη πλευρα η γβ εχει χειροτερο και πιο εσταθες vcore....εγω επειδη ειμαι με νερο στα 2,75 με τον 3,2+ προτιμησα το κ8νς γιατι εχω σκοπο να περασω σε phase change σε λιγο καιρο,οποτε με την μσι ημουν ειδη στο οριο (2,8) και δεν θα μπορουσα να παω

παραπανω...

Οι .90 αμδ64 δεν εχουν ολοι προβλημα με χαμηλες θερμοκρασιες και το προβλημα παρουσιαζεται συνηθως

απ' oτι διαβασα στα -35 και κατω....

Link to comment
Share on other sites

Φωρτοσε το F5 και δεν θα εχεις προβλημα(πολλοι βαζουν το φ7 της κ8νχπ αφου οι μητρικες ειναι 100% ιδιες αλλα ψαξε το καλα πριν κανεις κατι τετοιο).Ααπεφυγε αν μπορεις τον 8* πολλαπλασιαστη(ο μοναδικος που δεν μου δουλευε με >300φσβ) και κλεισε το :mad: cpu throttle....αν εχεις καποιο προβλημα με mem divider δοκιμασε με το a64 twaker και clockgen στα win..σε εμενα περνει τα παντα:cool: HT 3* μεχρι τα 300-310.Μπορεις να κανεις πολυ ευκολα vcore και vdimm(vio 3,3v) mod.Βαλε κανενα ανεμηστηρακι στα mofsets αριστερα της cpu....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.