Jump to content



προβλημα με sub


thanos21unoDK

Recommended Posts

Παιδες εχω το εξης προβλημα,το πρωι εβαλα μουσικη να ακουσω για κανενα 30 λεπτο και μετα αφησα το pc ανοιχτο.τωρα που ηρθα και ξαναεβαλα τα ηχεια το sub δεν μου δουλευει καθολου και τα βυσματα ειναι μια χαρα κουμπωμενα και στη θεση τους,κοιταξα και στον πινακα ελεγχου τη καρτας ηχου και απο εκει ειναι ολα οκ.αλλα κανω το τεστ που εχει για τα ηχεια η καρτα και με εναν ηχο παιζει αλλα οταν βαζω να ακουσω μουσικη τπτ νεκρα.ξερετε τι φταιει?μπορει να χαλασε το sub αν ομως χαλασε γιατι παιζουν και τα ηχεια?

Link to comment
Share on other sites

Aφου στο τεστ δουλευει το woofer τοτε δεν εχει καει. Δοκιμασει να βαλεις το καρφι που στελνει τον ηχο στο woofer σε αλλη υποδοχη (πχ των μπροστα ηχειων) και δες αν παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασει να βαλεις το καρφι που στελνει τον ηχο στο woofer σε αλλη υποδοχη (πχ των μπροστα ηχειων) και δες αν παιζει.

αφου παιζουν στο τεστ.γιατι να το κανει αυτο???μιπως εχει χαλασει το βισμα?και παλι αμα ειχε χαλασει δεν θα επεζε καθολου.για εξηγισε το γιατι!

edited οχι το βισμα η υποδοχη ηθελα να πω.

Link to comment
Share on other sites

επαιξε μολις αλλακα υποδοχη αλλα μου φενεται δεν παιζει οπως επαιζε το sub.μπορει να γινει αυτο αλλαζοντας μια υποδοχη?

Επειδή δεν είναι στη σωστή υποδοχή...

Βαλ'το εκεί που ήταν και θυμίσου τι πείραξες, γιατί κάτι πείραξες. (-_-;)

μιπως θελει καινουργιους drivers?

Άσχετο. Αφού μια χαρά δούλευε, τι τους θέλει τους drivers?

Link to comment
Share on other sites

επαιξε μολις αλλακα υποδοχη αλλα μου φενεται δεν παιζει οπως επαιζε το sub.μπορει να γινει αυτο αλλαζοντας μια υποδοχη?

Ειναι λογικο αυτο που συνεβη. Οταν αλλαξες υποδοχη το sub επαιρνε σημα αλλα οχι το σωστο. Σου ειπα να το κανεις αυτο για να βεβαιωθεις οτι δεν ειναι προβλημα ηχειων.

το ξαναεβαλα στη θεση του και παιζει αλλα στο sub αλλαξα μια ρυθμιση και εβαλα αντι για sub και κεντρκο μπροστινο ηχειο και παιζουν ολα μια χαρα.να το αφησω εκει?

Τι ακριβως εκανες γιατι δεν καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

το ξαναεβαλα στη υποδοχη που επρεπε το sub αλλα με μεσα απο τη ρυθμιση τς καρτας ηχου που ελεγε ποιο πριν εξοδος κενρτικου ηχειου και υπογουφερ που το ειχα δεν επαιζε και τη δευτερη φορα.και το ρυθμισα για να παιζει εξοξος μπροστινου ηχειου και παιζει μια χαρα τωρα.αλλα δεν μπορω να καταλαβο τη επαθε στα καλα καθουμενα αφου το πρωι επαιζε μια χαρα και δεν ειχα πειραξει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.