Jump to content



Αγορά την γνώμη σας.


Tresure

Recommended Posts

Hello παιδιά

Έχω ένα pentium 4 2,66 ghz,Motherboard gigabyte δη ξέρω πια,256 ram και geforce 4

θέλω να φτιάξω ένα PC για να παίζω τα καλύτερα παιχνίδια(NFS προ street) σε υψηλές αναλύσεις χωρίς να κολλάει και internet games και αν γίνετε να έχω ανοιχτό game,τραγούδι και site και αν μη κολλάω

θέλω να δώσω γύρω στα 300-500 για Ram,επεξεργαστή,Motherboard,κάρτα γραφικών και ότι ακόμη χρειαστεί.Δεν υπολογίζω αλλα που θέλω αν βάλω εγώ όπως κουτί υδρόψυξη κτλ

A και προτείνεται μου τι κάρτα ήχου να βάλω για να έχω καλά ιχεία και να μη έχω προβλήματα στις μεγάλες εντάσεις.Ααα,και θέλω και Vista.:063:

Link to comment
Share on other sites

θέλω να φτιάξω ένα PC για να παίζω τα καλύτερα παιχνίδια(NFS προ street) σε υψηλές αναλύσεις χωρίς να κολλάει και internet games και αν γίνετε να έχω ανοιχτό game,τραγούδι και site και αν μη κολλάω

θέλω να δώσω γύρω στα 300-500 για Ram,επεξεργαστή,Motherboard,κάρτα γραφικών και ότι ακόμη χρειαστεί.Δεν υπολογίζω αλλα που θέλω αν βάλω εγώ όπως κουτί υδρόψυξη κτλ

Λίγο πολλά νομίζω αυτά που ζητάς για 500euroz.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=923338

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977713&product=978515

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977727&product=1014323

GPU 8600GT ή 8800GTS υποθέτω..

Από motherboard ας σε κατατοπίσει κάποιος άλλος καλύτερα.

ΔΕ ΘΕΛΕΙΣ VISTA.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο MadCatMk2 αλλα θα ελεγα κατι αλλο σε μνημες...

take 1

take 2

σε διαφορες συζητησεις ειχα ακουσει οτι στα χρηματα αυτα, αυτες οι δυο μνημες ειναι ολο τα λευτα...

κατα τ' αλλα αυτα που σου ειπε ειναι μια χαρα

@edit

αν μπορεις να δωσεις για mobo 130Ε αυτην

ΑΡΑ 143 η cpu , 80 το τροφοδοτικο, 70 πες οι μνημες, 130 h mobo εισαι στα 423 ευρω!!!!

θελεις ομως και μια καρτα γραφικων...

εγω προχθες πηρα

αυτην

ΣΥΝΟΛΟ 518Ε

Link to comment
Share on other sites

μα καλα σχολειο δεν κανετε εσεις???:p :p

Το καλύτερο σχολείο είναι η ζωή παιδί μου :046:

Επι του θέματος Δεν βλέπω σκληρό δισκο στις προτάσεις σας . Να υποθέσω οτι ο Tresure εχει κανέναν IDE και θέλει να τον χρησιμοποιήσει αν ναι να το ξεχάσει :011: ... να κόψει κάτι και να βάλει 50 ευρώ και να πάρει εναν SATA 2

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο MadCatMk2 αλλα θα ελεγα κατι αλλο σε μνημες...

take 1

take 2

σε διαφορες συζητησεις ειχα ακουσει οτι στα χρηματα αυτα, αυτες οι δυο μνημες ειναι ολο τα λευτα...

κατα τ' αλλα αυτα που σου ειπε ειναι μια χαρα

@edit

αν μπορεις να δωσεις για mobo 130Ε αυτην

ΑΡΑ 143 η cpu , 80 το τροφοδοτικο, 70 πες οι μνημες, 130 h mobo εισαι στα 423 ευρω!!!!

θελεις ομως και μια καρτα γραφικων...

εγω προχθες πηρα

αυτην

ΣΥΝΟΛΟ 518Ε

Με το παρδόν, αλλά όταν κάποιος αγοράζει pc με κύριο σκοπό να παίζει τα νέα παιχνίδια, δίνει πιο πολλά λεφτά για την κάρτα γραφικών και όχι για την μητρική. Εξάλλου το o/c είναι δευτερεύον. Αυτά τα λέω και για τον Tresure.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να φτιάξω ένα PC για να παίζω τα καλύτερα παιχνίδια(NFS προ street) σε υψηλές αναλύσεις

αν μιλας για νεα παιχνιδια και για αναλυσεις τυπου 1680x1050(native αναλυση 20αρας ή 22αρας οθονης) τοτε τα 300-500 ευρω δεν φτανουν,διοτι χρειαζεσαι τουλαχιστον μια 8800GT δηλαδη 200 μονο για καρτα γραφικων..

οποτε ακομα κ σε λυση φτηνη πχ με ενα amd x2 6000(125Ε),asus m2a-vm(54Ε),2x1GB crucial 800,etasis 650w κ ενα σατα δισκο αλλα 50Ε,εισαι ηδη στα 600ευροπουλα...

Link to comment
Share on other sites

Με το παρδόν, αλλά όταν κάποιος αγοράζει pc με κύριο σκοπό να παίζει τα νέα παιχνίδια, δίνει πιο πολλά λεφτά για την κάρτα γραφικών και όχι για την μητρική. Εξάλλου το o/c είναι δευτερεύον. Αυτά τα λέω και για τον Tresure.

εχεις δικιο...

παρασυρθηκα και προτεινα στο παιδι πραγματα που θα αγοραζα εγω για την χρηση που κανω εγω στο Pc :001: :001: ...

ας αναλαβει καποιος ειδικος τοτε...

καλα games φιλαρακο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πάρει τον πιο ισχυρό επεξεργαστή.. Και τον πιο φτηνό να πάρει πάλι μια χαρά είναι όπως αντίστοιχα και μνήμες........

+1

ΥΓ: μου τη σπάει το +1 και γενικά όλα τα +

Link to comment
Share on other sites

Τροφοδοσια?

Ορίστε τι ζήτησε ο άνθρωπος:

θέλω να δώσω γύρω στα 300-500 για Ram,επεξεργαστή,Motherboard,κάρτα γραφικών και ότι ακόμη χρειαστεί.Δεν υπολογίζω αλλα που θέλω αν βάλω εγώ όπως κουτί υδρόψυξη κτλ

Δεν ζήτησε τροφοδοτικό και επίσης... λέει ότι "δεν υπoλογίζω άλλα που θα βάλω εγώ.." και μιλάει για το κουτί, υδρόψυξη... άρα ΥΠΟΘΕΤΩ ότι στα ΜΗ υπολογιζόμενα κατά εκείνον, θα περιλαμβάνει ΚΑΙ το PSU.

Αν θέλει PSU όμως και έσφαλλα εγώ, κόβουμε την VGA σε μία 8600gts και πετάμε πάνω ένα Tt.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ευχαριστώ, κοπάνα από το σχολειο:063:

Kαλη και η κοπανα αλλα με μετρο μην την πατησεις σαν και εμενα που εμεινα στοκος:)(κοιτα ποιος μιλαει τωρα,εγω που μετραγα στις ποσες απουσιες χανω την ταξη για να τις φερω ισα-ισα,οταν ημουν εγω σχολειο δεν μετραγε ωρα και απουσια αλλα μερα και απουσια:)).

Φιλικα.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.