Jump to content



Φορητό DVD/DivX Player


apotsi

Recommended Posts

με υποστήριξη ελληνικών υποτίτλων σε ξεχωριστό αρχείο (π.χ. movie.avi & movie.srt)

Αυτό ξέρει κανείς αν μπορεί να το κάνει;

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977629&product=976067

Κανένας που να δουλεύει στο Πλαίσιο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει τα funai υποστηρίζουν ελληνικούς υποτίτλους και πωλούνται ετοιμα για χρηση. Το 102Τ με 7'' οθόνη κάνει 120 ευρω περίπου και το 105Τ με 7'' οθόνη και δέκτη τηλεόρασης ενσωματωμένο στα 179 ευρω. Τα εχω στο μαγαζί εαν θες το δοκιμαζω να σου πω με σιγουριά. Παντως η συσκευασία το αναφερει ξεκάθαρα. Βγαίνει και με 10'' οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει τα funai υποστηρίζουν ελληνικούς υποτίτλους και πωλούνται ετοιμα για χρηση. Το 102Τ με 7'' οθόνη κάνει 120 ευρω περίπου και το 105Τ με 7'' οθόνη και δέκτη τηλεόρασης ενσωματωμένο στα 179 ευρω. Τα εχω στο μαγαζί εαν θες το δοκιμαζω να σου πω με σιγουριά. Παντως η συσκευασία το αναφερει ξεκάθαρα. Βγαίνει και με 10'' οθονη.
Αν δεν σου κάνει κόπο θα το εκτιμούσα αν θα μπορούσες να το δοκιμάσεις. Δηλαδή σε ένα DVD να έχεις παραπάνω από μία ταινία σε διαφορετικούς φακέλους.

π.χ.

New-Disk

|

|

--Movie1_

||

| movie1.avi

| movie1.srt

|

--Movie2_

 |

 movie2.avi

 movie2.srt

Ελπίζω να κατάλαβες τί εννοώ. Και να μπορείς να μπείς, να βγείς από τους φακέλους, και να παίξεις την ταινία που θες.

Απλά να επαναλάβω ότι δεν με ενδιαφέρουν οι ταινίες με ενσωματωμένους "καρφωμένους" τους υπότιτλους επάνω τους. Αυτές θα τις παίξει σίγουρα. Με εξωτερικούς με ενδιαφέρουν.

Ευχαριστώ πολύ.

apotsi added 2 Minutes and 46 Seconds later...

Γράψε μου και τα μοντέλα τους να τα ψάξω λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις σιγουρα να μπεις και να βγεις στους φακελους. Το εχω κανει με mp3. Και γενικα ολα τα dvd που εχω δοκιμασει διαβαζουν φακελους και μαινουν-βγαινουν. Εχω ενα divx σε dvd με srt αρχειο θα το βαλω. Κατα τις 17.00 θα που θα παω και θα σου απαντησω τοτε περιπου.

Τα μοντελα στα ειπα πιο πανω 102T και 105T το funai γραφεται και F&U.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το βρήκα κι εγώ...

FUNAI Αποστολή στην αντιπροσωπεία ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΑΕ ( Θεσαλονίκη ) ΒΑΣ.ΟΛΓΑΣ 33 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΚ54641 2310-850107

ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΑΕ ( Αθήνα ) Ακτή Ποσειδώνος 45 – Μοσχάτο ΤΚ 183 44 2109402064

apotsi added 12 Minutes and 32 Seconds later...

Κατα τις 17.00 θα που θα παω και θα σου απαντησω τοτε περιπου.
Θα περιμένω με αγωνία... ίσα που κρατιέμαι να μην το παραγγείλω.... :023:
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα η γραμματοσειρα η ελληνικη δεν μου πολυαρεσε ηταν λιγο λεπτα τα γραμματα αλλα γενικα διαβαζοταν αρκετα καλα. Αυτο ομως δεν εξαρταται απο το srt? παντως να δοκιμασω λιγο καλυτερα και αυριο αμα ειναι γιατι σημερα πνιγομουν στην δουλεια στην εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.