Jump to content



Ενα καλυτερο κουτί


lazarosleon

Recommended Posts

Λογική μου φαίνεται, αφού σου προσφέρει 2 κουτιά σε ένα... Άσχετα που κατα 99% δε θα τα χρησιμοποιήσεις, έχεις χώρο για τα πάντα.

Άν υπάρχει η δυνατότητα βγάλ'τα μαζί να γελάσουμε, "ο μπαμπάς και το παιδί του" :D:D:D:D αχαχααχ

Link to comment
Share on other sites

To βαρος του κουτιου δεν εξαρταται απο το χρωμα αλλα απο το υλικο. Το ενα ειναι αλουμινιο, το αλλο σιδερο.

Τα nzxt ειναι οντως καλα κουτια (το εξωτερικο ειναι υποκειμενικο θεμα). Αν κοιταξετε το εσωτερικο θα δειτε οτι το μοιραζονται και με αλλα ακριβοτερα και φτηνοτερα κουτια της αγορας. Το αστειο ειναι οτι τυγχανει σε review να βγαινει το ενα καλυτερο κουτι απο το αλλο μονο και μονο λογω περιβληματος.

Τα λιαν λι δεν μπορει να πει κανεις οτι ειναι ασχημα σαν κουτια. Απλα ειναι πολυ λιτα και θυμιζουν σχεδιασμο ετων πριν. Προσωπικα αυτη η απλοτητα εμενα μου αρεσει.

Μια απορια θελω να θεσω. Η καθετη τοποθετηση των δισκων δεν επηρεαζει το airflow?

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση όχι' date=' και μάλιστα με 3 δίσκους στο tray (έχει 12άρη όμως και εμπρός και πίσω). Παίρνει και 12άρι (νομίζω) slim στο πλάι των δίσκων (optional).

Πάντως από ότι φαινεται από τις θερμοκρασίες μου, δεν υπάρχει πρόβλημα (και θυμάσαι πόσο στριμωγμένο είναι από hardware το pc, ε?)...

Link to comment
Share on other sites

Λογική μου φαίνεται, αφού σου προσφέρει 2 κουτιά σε ένα... Άσχετα που κατα 99% δε θα τα χρησιμοποιήσεις, έχεις χώρο για τα πάντα.

Άν υπάρχει η δυνατότητα βγάλ'τα μαζί να γελάσουμε, "ο μπαμπάς και το παιδί του" :D:D:D:D αχαχααχ

ευκολο γιατι το Mozart δεν εχει στηθει ακομα και ετσι το πισι του σαλονιου κανι τον αντικαταστατη στο παλιο πισι του μαγαζιου

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου 1 απορία:

Υπάρχουν αριστερά κουτιά?Βλέπω όλα τα κουτιά να έχουν το ίδιο μοτίβο.Αριστερή πλευρά με παράθυρο και η μητρική να μπαίνει στην δεξιά πλευρά.

Εγώ θέλω το ανάποδο, γιατί αριστερά είναι κολλημένο σε κάποιο έπιπλο.Οπότε χρειάζομαι :

-Δεξιά πλευρά να έχει παράθυρο

-Η μητρική να μπαίνει στην αριστερή πλευρά

Υπάρχουν τέτοιες επιλογές?

Link to comment
Share on other sites

και το asus ωραίο κουτάκι ειναι....

για Miniatx καλο ειναι :D αν και ειμαι λιγο στενα εκει μεσα

και επισης υπαρχουν αναποδα κουτια, η μητρικη μπαινει απο δεξια απλως ειναι κατο ο επεξεργαστης και πανω η Pci

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση όχι, και μάλιστα με 3 δίσκους στο tray (έχει 12άρη όμως και εμπρός και πίσω). Παίρνει και 12άρι (νομίζω) slim στο πλάι των δίσκων (optional).

Πάντως από ότι φαινεται από τις θερμοκρασίες μου, δεν υπάρχει πρόβλημα (και θυμάσαι πόσο στριμωγμένο είναι από hardware το pc, ε?)...

Απλα μου εχει δημιουργηθει αυτη η απορια γιατι εκει που στην κανονικη τοποθετηση ο αερας δεν βρισκει εμποδιο περα απο το σκληρο, στην καθετη πεφτει πανω στο πλαισιο που κραταει τους δισκους και δυσκολευεται η διελευση του.

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου 1 απορία:

Υπάρχουν αριστερά κουτιά?Βλέπω όλα τα κουτιά να έχουν το ίδιο μοτίβο.Αριστερή πλευρά με παράθυρο και η μητρική να μπαίνει στην δεξιά πλευρά.

Εγώ θέλω το ανάποδο, γιατί αριστερά είναι κολλημένο σε κάποιο έπιπλο.Οπότε χρειάζομαι :

-Δεξιά πλευρά να έχει παράθυρο

-Η μητρική να μπαίνει στην αριστερή πλευρά

Υπάρχουν τέτοιες επιλογές?

http://www.guru3d.com/article/content/200/

να ενα αριστερο κουτι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To tsunami που έχω είναι δεξί αλλά η πόρτα του ανοίγει προς τα αριστερα!!!Διαλέγεις και πέρνεις: ή θελεις να βλέπεις το εσωτερικό του κουτιού και να σε δυσκολεύει λιγάκι να βάλεις το cd ή να μην βλέπεις το εσωτερικό του και να βάζεις εύκολα το cd

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.