Jump to content



Dual display σε nvidia 5200fx


ktm640

Recommended Posts

Εχω ενα προβλημα με την καρτα αυτη. Ενω την εχω συνδεσει με μια hdtv μεσω vga το γνωστο καλωδιο δεν μπορω να βγαλω ταυτοχρονα την ιδια εικονα και στην τηλεοραση.

Πρεπει να το γυρναω μια στο μονιτορ και μια στην τηλεοραση.

Το μονιτορ ειναι συνδεμενο με dvi και η τηλεοραση με το αλλο, το vga/rgb.

Τι μπορω να κανω; Εχω κατεβασει τους τελευταιους drivers και εχω win xp.

Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Απ το CP πας display / set up multiple displays και επιλεγεις clone.

Eτσι πρεπει να δουλεψει.

Αν δεν δουλψει δοκιμασε να παιξεις και με το mixed display setting απ το manage 3d. (είτε compatibility είτε multi performance mode)

Link to comment
Share on other sites

Κλωνο εβαλα αλλα τιποτα.

Θα δοκιμασω και αυτο που λες. Αυτο ειναι στις επιλογες τις καρτας να υποθεσω;

Δεν εχω ξαναασχοληθει με το θεμα γιαυτο δεν γνωριζω πολλα. Παλια μονο στο δικο μου με μια ΑΤΙ αλλα εκει το εκανα αμεσως. Τωρα στον υπολογιστη ενος φιλου μου δεν μπορω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοοον.......

Χτες δοκιμαζα αυτα που μου ειπες αλλα δεν βρηκα κατι. Εκει που παταγα κουμπια και λοιπα και δοκιμαζα εχασα το σημα και απο τα 2. Και απο μονιτορ και απο τιβι.

Κορυφαιο ε? :) :115: τρελλαθηκα, δεν ηξερα τι να κανω. ο υπολογιστης δεν ειναι δικος μου εντωμεταξυ. Γυρισα σε last known configuration τιποτα, εβαλα safe mode τιποτα, και τελικα εβαλα enable vga mode και μπηκε. Μετα πηρα χαμπαρι οτι με τις μαλ***ιες που εκανα εχασε τους οδηγους γιαυτο εχασα το σημα απο παντου. Πραγμα που δεν μου εχει ξανατυχει.

Τεσπα, οπως και να εχει το ψιλοβρηκα σαν προεκταση του desktop, κατι ειναι και αυτο. Του κανει απο οτι μου ειπε οποτε οκ.

Βεβαια μην με ρωτησεις πως το εκανα, ουτε που θυμαμαι, εχει τοσες πολλες επιλογες που χανεσαι.

Οπως και να εχει ευχαριστω. :) :039:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.