Jump to content



Help me PCI Exp...


nycos

Recommended Posts

Yo,

Ειμαι και εγω ενας σχεδόν ευτυχής κάτοχος μιας DFI Ultra-D (σχεδον γιατι περιμενω την courier), στην οποία θα μπει ενας AMD 3200+, οι μνημούλες μου και το πρόβλημα είναι στην κάρτα γραφικών.

Δυσκολεύομαι γιατι ΔΕΝ παίζω παιχνίδια + τον οικονομικό λόγο

Σκέφτομαι λοιπόν να αγοράσω την πιο φτηνή PCI Exp την οποία εχω βρει στο Πλαισιο

GeForce PCX 5300 - 128MB 'PCI Express --> 87.00

Εχει βρεί κανενας καποια εξίσου φτηνή?

Αξίζει να παρω μια καλύτερη στα 130ε περίπου, που παίρνεις μια 6600?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nycos [Σήμερα, στις 21:08]

Yo,

Ειμαι και εγω ενας σχεδόν ευτυχής κάτοχος μιας DFI Ultra-D (σχεδον γιατι περιμενω την courier), στην οποία θα μπει ενας AMD 3200+, οι μνημούλες μου και το πρόβλημα είναι στην κάρτα γραφικών.

Δυσκολεύομαι γιατι ΔΕΝ παίζω παιχνίδια + τον οικονομικό λόγο

Σκέφτομαι λοιπόν να αγοράσω την πιο φτηνή PCI Exp την οποία εχω βρει στο Πλαισιο

GeForce PCX 5300 - 128MB 'PCI Express --> 87.00

Εχει βρεί κανενας καποια εξίσου φτηνή?

Αξίζει να παρω μια καλύτερη στα 130ε περίπου, που παίρνεις μια 6600?

Προκειμένου να πάρεις 87 ευρώ αυτή την κάρτα, περίπου 100 έχει η X600Pro πιστεύω. Μην τα λυπηθείς.

Link to comment
Share on other sites

η πιο φτηνη θα ειναι η x300se ati. η πιο καλη για τα λεφτα τις σιγουρα θα ειναι η 6600 η απλη γιαυτα που θες να δωσεις. τωρα αν δεν την χρειαζεσαι για παιχνιδια τη να την κανεις την 6600?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την κατηγορια τιμης δηλαδη να προτιμήσω ΑΤΙ?

Η πιο φτηνη σε ΑΤΙ στο Πλαισιο ειναι μια:

EAX300 SE/T - 128MB 'PCI-Express' 68.00

EAX600 PRO/TD - 128MB 'PCI-Express' 125.00

γκρρρ δεν μπορω να αποφασίσω...

Link to comment
Share on other sites

γενικά αν δε σε ενδιαφέρουν τα παιχνίδια πάρε ότι πιο φτηνό βρεις σε PCIe, αλλά εδώ που τα λέμε μπορείς να πάρεις και μια PCI μεταχειρισμένη (5 π.χ.) κάρτα και να τελειώνεις (μπορεί να βέβαια αργότερα να μην έχει drivers για x64 αλλά λέμε τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

γενικά αν δε σε ενδιαφέρουν τα παιχνίδια πάρε ότι πιο φτηνό βρεις σε PCIe, αλλά εδώ που τα λέμε μπορείς να πάρεις και μια PCI μεταχειρισμένη (5 π.χ.) κάρτα και να τελειώνεις (μπορεί να βέβαια αργότερα να μην έχει drivers για x64 αλλά λέμε τώρα)

Συμφωνω για μεταχειρισμένη, οσο για τους drivers απλα λεω να ειναι nvidia οποτε να μην εχω προβλημα...

θα παω στο πλαισιο για τον AMD 62 3200 οποτε μπορει και να παρω οποια βρω εκει... ετσι και αλλιως εδω Ηρακλειο δεν εχουν διαθέσιμο οποτε η δουλεια θα παει σίγουρα Δευτερα Τριτη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nycos

Κατι σαν να βρηκα, WinFast PX6200 TD στα 74ε

http://www.mgmanager.gr/view.asp?ID=6595

http://www.leadtek.com.tw/eng/3d_graphic/specification.asp?pronameid=161&lineid=1&act=2

Τι λέτε?

εντάξει κάπου εκεί πρέπει να κυμαίνεται και η X300 της ATI. για μένα είναι λίγο τσιμπημένες για αυτά που προσφέρουν αλλά έτσι και αλλίως δύσκολα θα βρεις κάτι φτηνότερο σε PCIe
Αρχική απάντηση από schumifer

Μιας και μιλάμε για PCIe ξέρετε κάποια μητρική που να έχει PCIe και 5 PCI απλές

δεν υπάρχει συνήθως 2 το πολύ 3 PCI να έχουν.
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

εντάξει κάπου εκεί πρέπει να κυμαίνεται και η X300 της ATI. για μένα είναι λίγο τσιμπημένες για αυτά που προσφέρουν αλλά έτσι και αλλίως δύσκολα θα βρεις κάτι φτηνότερο σε PCIe

Τι προτεινεις? 6200 ή Χ300?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nycos

Τι προτεινεις? 6200 ή Χ300?

εντάξει έτσι και αλλιώς αυτές οι κάρτες αξιοπρεπώς 3D δε θα παίξουν, πάρε όποια σου έρχεται φτηνότερη, έχει περισσότερα χρόνια εγγύηση και έχει το καλύτερο RMA π.χ. (δεν έχω υπόψιν μου καθόλου bench όμως)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.