Jump to content



vga


StraKou

Recommended Posts

εξαρταται τι θες να κανεις....

αν παιζεις παιχνιδια ειναι αλλες, αν μπαινεις μονο στο Internet ειναι αλλες, αν κανεις video staff (πχ 3d στο autocad) ειναι αλλες....

εσυ τι θες να κανεις και ρωτας?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ποία είναι κατά την γνώμη σας η καλύτερη κάρτα γραφικών (για gaming) που φτιάχτηκε ποτέ και γιατι? (ένα lincaki η τα χαραkτιριστηκά της) δεν την θέλω κάτι συγκεκριμένο αλλά ρωτάω απο περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που βγαίνει η νέα hi end κάρτα γραφικών καταργεί την παλιά .... οπότε δεν υπάρχει

η καλύτερη κάρτα γραφικών (για gaming) που φτιάχτηκε ποτέ και γιατι?
Link to comment
Share on other sites

:098: απο οσο ξερω εαν εξαιρεσουμε τα sli,κτλ. , απο μονες καρτες η καλυτερη ever ειναι σιγουρα απο την σειρα 8χχχ της nvidia. Μαλλον η 8800 ultra[1] και μετα η 8800 gts [512mb] μαζι με την gtx[8800] και την asus aquatank[2] kαι τελος η 8800gt με την 9600[ως 3]. Βεβαια ας μην ξεχναμε και τις καινουριες hd3870x2

kαι 9800x2:105: ε?:087:

Link to comment
Share on other sites

Αν η ερώτηση είναι με βάση: Προσωπικά πέρα χαρακτηριστικών η “hall of fame” που λέμε, για εμένα είναι:

Voodoo 5 V6000 photo της V6000

Accelgraphics Accelpro 2500TX μια μεγαλύτερη photo για την 2500TX την έχω και έχει άψογη απόδοση σε OpenGL αλλά θα μπορούσε να την μέτραγα σε Direct3D αν λειτουργούσε σε Windows 2000(για την εποχή της όταν είχε βγει η voodoo 1 στα 4MB, αυτή είχε 16MB στα 3D και 2ΜΒ για 2D) μονάχα για NT 4.0 που την δούλευα είχε driver:((για τότε βέβαια η κάρτα ήταν πανάκριβη!).

Επίσης και η ATI 3870X2 που έχω τώρα είναι κορυφή για εμένα.:033::098:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι η καλυτερη αλλα σιγουρα εκανε ΤΗΝ διαφορα .

Μιλαω για voodoo 1 (8 - 16 MB) που τοτε πρωτοειδα 3d accelration

Η voodoo 1 είχε 4ΜΒ μέχρι 6ΜΒ, η voodoo 2 απο 8ΜΒ μέχρι 12ΜΒ

http://en.wikipedia.org/wiki/Voodoo2

http://en.wikipedia.org/wiki/3dfx#Chipset_table

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.