Jump to content



Υδροψυξη σε δορυφ. δεκτη how?


terra

Recommended Posts

χαιρετω ολους τους φιλους

Θελω να φτιαξω υδροψυξη ,,...αλλα σε δορυφορικο δεκτη (Humax)

α)στον προσσεσορα

β) και αν τα καταφερω και στις δυο ψυκτρες των regulators του τροφοδοτικου

Και Θελω να ρωτησω τα εξης

υπαρχει μπλοκ με διαστασεις 3-5cmχ3-5cm

και ακομη μικροτερων διαστασεων ?

οποιαδηποτε πληροφορια/συμβουλη θα με βοηθουσε πολυ

*εχω διαβασει και ολα τα σχετικα posts/threads πανω στο θεμα αυτο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

επειδη είμαι κάτοχος humax ενα ανεμιστηράκι θελει μονο, η μιά ψύχτρα πάνω απο το τροφοδοτικό

ευχαριστω φιλε μου alexandrosss για την απαντηση

(εχω ηδη αεροψυξη με δυο fans -ο ενας βαζει και ο αλλος βγαζει,& με συστημα auto start οταν ανεβαινει η θερμοκρασια)

αλλα να... λεω να δοκιμασω και με υδροψυξη μηπως βελτιωθει η ταχυτητα αποκρισης οτην αλλαγη

καναλιων -γιατι ειναι πολυ φορτωμενος-

μιας και επεσε στα χερια μου και ενας δευτερος ιδιος δεκτης....

thanks..

Link to comment
Share on other sites

δεν θα βελτιωθεί τπτ, έχω δυο 5400ζ στο σπίτι το ένα έχει ανεμιστηρακι το άλλο ψυχτρα, αυτά έχουν μπει καθαρά για να μην ζεσταίνονται υπερβολικά, το πρόβλημα με το Humax η οποίο Humax έχεις είναι ότι έχουν πλέον μικρούς επεξεργαστές και τα ρομ που φορτώνονται τώρα είναι πιο βαριά

επίσης έχω ένα dreambox 500 πάνω στο wifi εκείνο δεν καταλαβαίνει τπτ σαν τρελό τα αλλάζει τα κανάλια

αλλά ο γρηγορότερος δέκτης που έχω δει σε αλλαγή καναλιών είναι ο neotion box ο παλιούς ο χρυσός που είχε συνδρομή στο freextv

βασικά πιο δέκτη έχεις, μιά λύση είναι πάρε μια ψύχτρα απο s775 την πιο φθηνη 5ευρω και βάλτηνα πάνω στον επεξεργαστή του humax και πάρε ψυχτρακια για μνημες και κόλλα τα στο τροφοδοτικο 6+7ευρω και θα είσαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.