Jump to content



Βοήθεια για εγκατάσταση λειτουργικού


carl.gauss

Recommended Posts

Έχω αγοράσει από το e-shop έναν υπολογιστή χωρίς CD/DVD reader (το λίνκ από το e-shop είναι αυτό). Δοκίμασα να κάνω εγκατάσταση με εξωτερικό CD τα XP, αλλά όταν μου ζήτησε να εισάγω το 2ο CD, δεν μπορούσε να το εντοπίσει (ως διαδρομή δίσκου εμφανίζει: GLOBALROOT/DEVICE/CDROM0/i386).

Ζητάω τη βοήθειά σας για να αντιμετωπίσω το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει από το e-shop έναν υπολογιστή χωρίς CD/DVD reader (το λίνκ από το e-shop είναι αυτό). Δοκίμασα να κάνω εγκατάσταση με εξωτερικό CD τα XP, αλλά όταν μου ζήτησε να εισάγω το 2ο CD, δεν μπορούσε να το εντοπίσει (ως διαδρομή δίσκου εμφανίζει: GLOBALROOT/DEVICE/CDROM0/i386).

Ζητάω τη βοήθειά σας για να αντιμετωπίσω το πρόβλημα.

2o cd!? Τα ΧΡ είναι 1 cd. Αυτό θυμίζει πρόβλημα driver.

Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω σύστημα μου ήρθε χωρίς λειτουργικό και χωρίς cd/dvd-r (το αγόρασα όπως το βλέπεις στο λινκ).

Έβαλα εξωτερικό usb-dvdrom και ξεκίνησα την εγκατάσταση των windows. Αφού φόρτωσε τα αρχεία κανονικά από το cd των windows και μετά την επανεκκίνηση για να γίνει η εγκατάσταση μου έβγαλε το μήνυμα ότι δεν μπορεί να βρει το αρχείο "asms" από το cd και μου ζητούσε να το βρει από το παραπάνω path)

Τι κάνουμε τώρα? :(

Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω σύστημα μου ήρθε χωρίς λειτουργικό και χωρίς cd/dvd-r (το αγόρασα όπως το βλέπεις στο λινκ).

Έβαλα εξωτερικό usb-dvdrom και ξεκίνησα την εγκατάσταση των windows. Αφού φόρτωσε τα αρχεία κανονικά από το cd των windows και μετά την επανεκκίνηση για να γίνει η εγκατάσταση μου έβγαλε το μήνυμα ότι δεν μπορεί να βρει το αρχείο "asms" από το cd και μου ζητούσε να το βρει από το παραπάνω path)

Τι κάνουμε τώρα? :(

Δες γιατί σου βγάζει αυτό το μήνυμα

http://support.microsoft.com/kb/311755

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.