Jump to content



Προβλημα με αναγνωριση και απενεργοποιηση σκληρου δισκου


Predatoras

Recommended Posts

Καλησπερα,

Εχω απο τα Χριστουγεννα περιπου τον εξωτ. σκληρο δισκο MY BOOK 500GB ESSENTIAL της WD,τον χρησιμοποιω με WINDOWS XP και αντιμετωπιζω,εξαρχης σχεδον, το ακολουθο προβλημα:

Αρχικα οταν τον συνδεω για να μπορεσω να τον προσπελασω, τις μισες φορες και παραπανω δεν τον αναγνωριζει σωστα ή και καθολου με αποτελεσμα να χρειαζεται να τον βγαζω μεσω καταργησης υλικου και να τον ξαναβαζω μεχρι να τον βρει σωστα (μεχρι και επανεκκινηση κανω καμια φορα για να στανιαρει),

ενω και οταν θελω να τον αποσυνδεσω κανει παρομοια κολπα...Ειδικα στην καταργηση μου βγαζει την πιστη να βγει.Εμφανιζει μηνυμα οτι χρησιμοποιειται κτλ χωρις να εκτελω απολυτως τιποτα σε αυτον και με ολα τα παραθυρα κλειστα.

Καμια συμβουλη για αντιμετωπιση του προβληματος???

Ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
απλά πάρε τα πράγματά σου από μέσα και κάντον Rma μην παιδεύεσε όλα τα mybook εγώ ξέρω οτι έχουν προβλήματα...

Φιλαρακο, για αρχη δοκιμασε το απλο...Συνδεσε τον σε αλλο υπολογιστη, και πες μας αν εχεις το ιδιο προβλημα. Αυτο θα ηταν μια αρχη..

Εδω ειμαστε και τα ξαναλεμε μολις μας δωσεις καποιο παραπανω στοιχειο μετα απο αυτο που σου ειπα, και σιγουρα θα σου απαντησουν και αλλοι.

Φιλικα,

Τακης

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακο, για αρχη δοκιμασε το απλο...Συνδεσε τον σε αλλο υπολογιστη, και πες μας αν εχεις το ιδιο προβλημα. Αυτο θα ηταν μια αρχη..

Εδω ειμαστε και τα ξαναλεμε μολις μας δωσεις καποιο παραπανω στοιχειο μετα απο αυτο που σου ειπα, και σιγουρα θα σου απαντησουν και αλλοι.

Φιλικα,

Τακης

Τον εχω δοκιμασει και σε αλλον υπολογιστη laptop και κανει ακριβως τα ιδια...

Το Rma που αναφερατε τι ειναι??

Link to comment
Share on other sites

rma=Επιστροφή ένος ελαττωματικού προιόντος στο κατάστημα το οποίο αγοράστηκε, με σκοπό την αντικατάσταση του...

Οποτε δεν υπαρχει κατι που μπορω να κανω εγω ετσι...??

Καταλαβα...

Thanks παιδια για τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.