Jump to content



Προταση για webcam σε 64bit Vista


Hemispasm1442169066

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!

Υπάρχει καποια προταση για webcam η οποια να δουλευει σε μεγαλη σχετικα αναλυση (σιγουρα πανω απο 800χ600) και να ειναι σιγουρο οτι δουλευει σε 64bit vista? Δεκτες ακομα και προτασεις για αγορα μέσω ιντερνετ εκτος ελλαδος. Φυσικα οσο το δυνατο πιο οικονομικα, αλλα δε βαζω καποιο όριο.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα αυτή: Logitech QuickCam® Communicate Deluxe. Δεν είναι και πολύ ακριβή. Από 60€.

Και με 64bit drivers.

apotsi added 3 Minutes and 50 Seconds later...

Εκτός κι αν θες να τα χώσεις λιγάκι και να πάς σε 2MP, στην Logitech QuickCam® Orbit AF. Απλά δεν ξέρω αν θα την βρεις από Ελλάδα.

Γενικά σε Logitech θα κοιτούσα. Εϊναι πολλάααααα χρόνια στην αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Έχω δεί διαφορές σε 2ΜΡ από 2ΜΡ κάμερες, κάποιες έχουν καλύτερο αποτέλεσμα στην οθόνη και κάποιες απογοητευτικό ειδικά σε χαμηλό φωτισμό, οι logitech πάντως είναι σίγουρα οι καλύτερες για'μένα.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.602155

Όλα τα ευρώ!

Enjoy image-perfect detail and clarity. Carl Zeiss® optics and autofocus keep images razor-sharp, even in extreme close-ups.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δεί διαφορές σε 2ΜΡ από 2ΜΡ κάμερες, κάποιες έχουν καλύτερο αποτέλεσμα στην οθόνη και κάποιες απογοητευτικό ειδικά σε χαμηλό φωτισμό, οι logitech πάντως είναι σίγουρα οι καλύτερες για'μένα.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.602155

Όλα τα ευρώ!

Enjoy image-perfect detail and clarity. Carl Zeiss® optics and autofocus keep images razor-sharp, even in extreme close-ups.

και εγώ αυτή θα έλεγα αλλά απο linux υποστήριξη δεν γράφει κάτι:105: είναι ένα αντίγραφο της Orbit απλά σε μικρότερη έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις προτασεις σας, θα παω σιγουρα προς Logitech, καποια απο αυτες που προτεινατε (η τιμη ειναι ενας παραγοντας)

Και γιατί να μην βάλεις την φωτογραφική μηχανή σου (αν υποστηρίζει λειτουργιά webcam)

Δεν ηξερα οτι γινεται. Παρολα αυτα υποθετεις 3 πραγματα: οτι εχω μηχανη (εχω :) ), οτι υποστηριζει webcam (δε το νομιζω) και οτι μου περισσευει για να τη χρησιμοποιω μονο ως webcam (δε μου περισσευει :) )
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις προτασεις σας, θα παω σιγουρα προς Logitech, καποια απο αυτες που προτεινατε (η τιμη ειναι ενας παραγοντας)

Δεν ηξερα οτι γινεται. Παρολα αυτα υποθετεις 3 πραγματα: οτι εχω μηχανη (εχω :) ), οτι υποστηριζει webcam (δε το νομιζω) και οτι μου περισσευει για να τη χρησιμοποιω μονο ως webcam (δε μου περισσευει :) )

Για το τελευταίο σκέψου πόσες φορές χρειάστηκες και webcam και κάμερα την ίδια στιγμή.

Ή στο γραφείο σου θα είσαι, ή έξω θα είσαι και τα δυο δεν γίνεται.:033:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.