Jump to content



Κακές εκτυπώσεις με canon prixma 4300


tsif

Recommended Posts

Κάτι δεν πάει καλά με τον εκτυπωτή μου ... αυτές τις μέρες ...

ενώ εκτυπώνει ΑΨΟΓΑ τα κείμενα όταν πάω να εκτυπώσω μία εικόνα (σε οποιοδήποτε χαρτί) μου την βγάζει πιξελιασμένη .....

Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν πρόβλημα λόγο των μελανιών (ήταν ξαναγεμισμένα) και αγόρασα γνήσια .... το θέμα είναι ότι το πρόβλημα παραμένει .....

καμία ιδέα ???? μήπως χάλασε η κεφαλή του εκτυπωτή ???? μήπως θέλει καθάρισμα ??? έχει κάνει κανένας κάτι τέτοιο ????

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι έκανες τα κλασικά μεσα απο τον εκτυπωτη όπως calibrate e?

Ναι τα έχω κάνει όλα...

μηπως εχεις ενεργοποιήσεις το reduce spool data Βασίλη?

Δεν νομίζω αλλά θα το ψάξω ...

Το βραδάκι θα δοκιμάσω σε μια παλιότερη εγκατάσταση που έχω (μήπως έχει πειραχτεί καμία ρύθμιση)

Αυτό με την κεφαλή για καθάρισμα παίζει ???

Link to comment
Share on other sites

ναι έχω κάνει δοκιμές τόσο σε φωτογραφικά χαρτιά όσο και σε απλά και σε ρυζόχαρτο ... το ίδιο αποτέλεσμα ..

σε όλα τα κείμενα τέλεια .......... οι φωτογραφίες πιξελιασμένες ....

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτογραφικά χαρτιά τα είχες αποθηκευμένα κάπου όλα μαζί στην ίδια κατάσταση?

Το ρωτάω γιατί το έχω πάθει και μου πήρε αρκετή ώρα να το πάρω χαμπάρι και με βοήθησε ο μελανάς μου.

Link to comment
Share on other sites

4 διαφορετικά δοκίμασα ...και σε μέγεθος και σε κατάσταση ...

αυτό με τις κεφαλές παίζει ???? όχι τίποτε άλλο αλλά αύριο θα αναγκαστώ να πάρω νέο εκτυπωτή ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.