Jump to content



8500 GT sli


siloo

Recommended Posts

καλησπερα. εχω τις παραπανω καρτες και τις εχω φυσικα κλοκαρει (default:core clock:459,shader clock:918,memory clock:333 --> o/c 621,1242,451 αντιστοιχα) και αναρωτιεμαι αν θα μπορουσα με παραπανω ρευμα να εχω καλητερα ποτελεσματα σε παιχνιδια και 3d mark? οχι πως εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα αλλα δεν το εχω ξανακανει και ενδιαφερομαι να μαθω αν ειναι δυσκολο και αν υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να καει καποια καρτα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω τις παραπανω καρτες και τις εχω φυσικα κλοκαρει (default:core clock:459,shader clock:918,memory clock:333 --> o/c 621,1242,451 αντιστοιχα) και αναρωτιεμαι αν θα μπορουσα με παραπανω ρευμα να εχω καλητερα ποτελεσματα σε παιχνιδια και 3d mark? οχι πως εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα αλλα δεν το εχω ξανακανει και ενδιαφερομαι να μαθω αν ειναι δυσκολο και αν υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να καει καποια καρτα....

εγω ειχα την 8600gt και απο οτι θυμαμαι δεν ανεβαινε και πολυ αρα πιστευω οτι και η δικη σου στα ιδια επιπεδα ειναι....

επισης και να την ανεβασεις λιγο θα παρεις καμια 50αρια ποντους ακομη στο 3d mark...

αρα μην πεδευεσαι , γνωμη μου ετσι, δεν θελω να στην χαλασω την διαθεση

Link to comment
Share on other sites

οχι μην αγχωνεσαι δεν παιζει τετοιο ζητημα. αλλα αν δεις και στο my rig στο My all new pc χωρις o/c εβγαλα 74κατι και με 97κατι οποτε δεν μιλαμε για 50 ποντους... επισης εχω τον amd 6000 και το λεω γιατι εσυ μπορει να ειχες intel και να μην εβλεπες διαφορα... η ταπεινη μου γνωμη ετσι... αλλα ουτως ή αλλως θα ηθελα να μου δωσει καποιος τα φωτα του για το πως γινεται και αν γινεται αυτο που θελω να κανω.

ενα προβλημα που ειδα μολις τωρα:εχω το riva tuner 2.09 και οταν το ανοιγω μου λεει οτι οι καινουργοι drivers 175,16 δεν τους υποστιριζει... να φανταστω οτι θα βγει νεο riva tuner????

Link to comment
Share on other sites

οχι μην αγχωνεσαι δεν παιζει τετοιο ζητημα. αλλα αν δεις και στο my rig στο My all new pc χωρις o/c εβγαλα 74κατι και με 97κατι οποτε δεν μιλαμε για 50 ποντους... επισης εχω τον amd 6000 και το λεω γιατι εσυ μπορει να ειχες intel και να μην εβλεπες διαφορα... η ταπεινη μου γνωμη ετσι... αλλα ουτως ή αλλως θα ηθελα να μου δωσει καποιος τα φωτα του για το πως γινεται και αν γινεται αυτο που θελω να κανω.

ενα προβλημα που ειδα μολις τωρα:εχω το riva tuner 2.09 και οταν το ανοιγω μου λεει οτι οι καινουργοι drivers 175,16 δεν τους υποστιριζει... να φανταστω οτι θα βγει νεο riva tuner????

μια διευκρινηση για να μην παρεξηγηθουμε απο το πουθενα...

οταν μιλησα για 50 ποντους παραπανω εννοουσα οτι δεν νομιζω να μπορεις να την κλοκαρεις περισσοτερο απο οτι την εχεις κλοκαρει τωρα...

καλη επιτυχια με O/c φιλε:001:

οσο για το riva , ειναι η Last εκδοση του?

Link to comment
Share on other sites

δεν παρεξηγουμε ευκολα οποτε δεν τρεχει μια.

αλλα καλα εκανες και το διευκρινισες γιατι καταλαβα το λαθος.

οποτε λες οτι και ρευμα να δωσω παιζει να μη φτασω τα 10000-11000 χιλιαρικα που θελω??? τεσπα θα δω οταν το κανω αλλα προς το παρον δεν ξερω ουτε καν πως γινεται οποτε περιμενω καποιο χριστιανο και ο/cρα να με διαφωτησει.... αν εχει κανεις την διαθεση φυσικα....

ευχαριστω παντως.:033:

ναι απο οτι ειδα ειναι η last...αλλα συντομα δεν θα ειναι:098: :098: :098:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.