Jump to content



Αποριες για στησιμο νεου Η/Υ


aser

Recommended Posts

Θα κάνει overclocking o φίλος σου. Αν δεν κάνει μπορεί και με τα μισά Watt

Aν Κάνει προτείνω τροφοδοτικό made by Ηιpro5. Ελληνικού σχεδιασμού

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=1038982

και εννοείται ότι θα βάλει πάστα.

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου ετοιμαζει να στυση το παρακατω μηχανακι

προσοχή σε αυτά που γράφουμε......:p:p:p:p

1.Οι εργοστασιακές ψύχτρες έχουν πάνω πάστα ... οπότε ή την τοποθετείς έτσι ως έχει (δεν σου το προτείνω) ή την καθαρίζεις καλά καλά με ακετόνη ή οινόπνευμα και μετά βάζεις λίγη AS5 ή ceramique .

2.Σε τι μόνιτορ θα δαμάσει τα 2Χ2Χ2 ΑΤΙα ?????

Link to comment
Share on other sites

μνήμες 2*2 με τα ίδια λεφτά

Σωστοτατος!

Γενικα, καλυτερα να αποφευγονται τα σετακια και ενας λογος ειναι οτι σε περιπτωση βλαβης του ενος dimm, σου ζητανε και τα 2 για rma και κινδυνευεις να μεινεις χωρις μνημη (ο παθων μαθων)

Link to comment
Share on other sites

προσοχή σε αυτά που γράφουμε......:p:p:p:p

.................................................

Υπάρχουν πολλοί νομίζω που έχουν "στύση" μπροστά σε ένα PC.. και χωρίς να έχει τρελές επιδόσεις απαραίτητα! :082: :080: :016: :110:

Link to comment
Share on other sites

προσοχή σε αυτά που γράφουμε......:p:p:p:p

1.Οι εργοστασιακές ψύχτρες έχουν πάνω πάστα ... οπότε ή την τοποθετείς έτσι ως έχει (δεν σου το προτείνω) ή την καθαρίζεις καλά καλά με ακετόνη ή οινόπνευμα και μετά βάζεις λίγη AS5 ή ceramique .

2.Σε τι μόνιτορ θα δαμάσει τα 2Χ2Χ2 ΑΤΙα ?????

Ευχαριστω για της απαντησεις σας, αλλα οτι εγγραψα στο πρωτο ποστ εχει αγοραστει εδω και αρκετες ημερες και σημερα θα* γινει η συναρμολογηση του.

Σε ενα παλιο philips αν και του ειχα προτεινει για αγορα νεου αλλα επιμενει για αυτο που εχει.

*εκτος του επεξεργαστη

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ο ιδιοκτητης του η/υ και εχω το εξης προβλημα δεν αναβει το μονιτορ λετε να φταιει που ειναι 20αρι; αν βγαλω την μια καρτα θα γινει η δουλεια μεχρι να αγορασω νεο μονιτορ.

Επισης στους σκληρους δισκους εχω κανει την συνδεση με το psata χωρις να βαλω το αλλο καλωδιο τροφοδοσιας, θα χρειαστει;

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν καλώς ήρθες στο στην παρέα μας ...

τί εννοείς με το ότι δεν ανάβει το μόνιτορ ???? λόγο κάρτας ή λόγο του ίδιου ?? σε άλλο pc δουλεύει κανονικά ??

psata ????

για να λειτουργήσει ένας sata δίσκος θέλει ΚΑΙ το ρεύμα από το τροφοδοτικό και το καλώδιο από την μητρική ...( αν κατάλαβα καλά αυτό θέλεις να πεις)

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα θα παραμεινω στα crt .πανω στην καρτα υπαρχουν κατι διακοπτακια τι κανουν αυτα ξερει καποιος να μου πει? το crossfireΧ ξερει κανεις πως ενεργοποιειτα;εχω κατεβασει το gpu-z και δειχνει οτι ειναι ενεργο στο catalyst ειναι νεκρο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.