Jump to content



Πρόβλημα ήχου...


stefg

Recommended Posts

Γεια σε όλους!

Λοιπόν, σήμερα το pc μου αποφάσισε να μην βγάζει κανέναν ήχο! Τον άφησα ανοικτό το βράδυ και ενώ χθες έπαιζε κανονικά, από σήμερα το πρωί δεν έχω κανέναν ήχο. :105:

Έλεγξα συνδέσεις ηχείων και είναι όλα οκ. Μα από χθες δεν άλλαξε κάτι!

Τι μπορώ να κάνω για να δω τι συμβαίνει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Control Panel- System- hardware- device manager -sound card

Τι βλέπεις εκει;

Επισης τσέκαρες τον mixer?

Στην διαχείριση συσκευών δεν δείχνει κάποιο πρόβλημα...

Τα ηχεία παίζουν; Δοκίμασε ένα ζευγάρι ακουστικά να σιγουρευτείς αν φταίνε τα ηχεία ή η κάρτα.

Παιδιά, τα ηχεία παίζουν. Αυτό το ξέρω γιατί ακούγεται ήχος όταν ανοίγω την τηλεόραση στο pc! Μόνο όμως από την κάρτα τηλεόρασης. Τίποτα άλλο!

Να μαντέψω ???? Creative κάρτα ??

Δοκίμασα και device manager μπορεί να χλώμιασε η κάρτα ήχου !!:033:

Κάρτα ήχου ενσωματωμένη στην gigabyte κάρτα μου... :033:

Λέτε να τα έπαιξε η ενσωματωμένη κάρτα ήχου μου; :105:

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο παλιότερα με ενσωματωμένη κάρτα. Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις τους drivers και να τους ξαναπεράσεις. Δες επίσης από το control panel->sound αν βρίσκει συσκευή ήχου σε κάθε tab. Υποψιάζομαι πως όχι(αυτό ίσχυε στην περίπτωση την δική μου τουλάχιστον).

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο παλιότερα με ενσωματωμένη κάρτα. Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις τους drivers και να τους ξαναπεράσεις. Δες επίσης από το control panel->sound αν βρίσκει συσκευή ήχου σε κάθε tab. Υποψιάζομαι πως όχι(αυτό ίσχυε στην περίπτωση την δική μου τουλάχιστον).

Φίλε ευχαριστώ! Ξαναπέρασα τους drivers και τώρα είναι οκ. :001:

Ευχαριστώ και τους υπόλοιπους που απάντησαν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.