Jump to content



Μπέρδεμα


cakrit1442169096

Recommended Posts

Όπως είχα αναφέρει παλιότερα είχα προβλήματα με το crossfire με τις ati 3870 λόγω chipset (p35) και επειδή δεν είμαι να αλλάζω μητρική, βρήκα να δώσω τις κάρτες και αναρωτιεμαι αν αξίζει να πάω σε 9800GTX γιατί η 3870x2 βγαίνει 70€ παραπάνω..

Σύμφωνα με τα benchmarks που βλέπω μια χαρούλα τα πάει η 9800...

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα αναφέρει παλιότερα είχα προβλήματα με το crossfire με τις ati 3870 λόγω chipset (p35) και επειδή δεν είμαι να αλλάζω μητρική, βρήκα να δώσω τις κάρτες και αναρωτιεμαι αν αξίζει να πάω σε 9800GTX γιατί η 3870x2 βγαίνει 70€ παραπάνω..

Σύμφωνα με τα benchmarks που βλέπω μια χαρούλα τα πάει η 9800...

Δε ξέρω κατά πόσο αξίζουν αυτές οι κάρτες όταν σε πολύ λίγο χρόνο θα βγουν τα νέα μοντέλα.

Ίσως να ήταν καλύτερα να δώσεις μόνο τη μια 3870 και να κρατήσεις την άλλη προς το παρόν ή να δώσεις τώρα και τις 2 και να πάρεις την πιο φθηνή 9600GT 512ΜΒ που θα βρεις.

Τώρα όσον αφορά τις συγκεκριμένες 2 που λες, θα προτιμούσα την 9800 γιατί δε ξέρω κατά πόσο καλά θα συνεργάζεται η 3870Χ2 με το Ρ35.

Link to comment
Share on other sites

Ε άμα έχεις καβάτζα την 8600 χαλαρά βάζεις αυτή για τώρα και περιμένεις τα καινούρια μοντέλα.

Ακόμα κι αν τα καινούρια μοντέλα τα θεωρήσεις ακριβά ή δεν δίνουν αυτά που υπόσχονται, θα πέσουν οι τιμές των τρέχοντων μοντέλων.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.