Jump to content



ΒΟΗΘΕΙΑ.....


bj.eirini

Recommended Posts

:061: γεία σας!!!!με λένε Ειρήνη κ μόλις γράφτηκα στο site.....έχω ένα πρόβλημα με την εγγραφή βιντεοκασέτας στον υπολογιστή. έχω κάρτα tv pinnacle pctv 310i και το tv center pro της pinnacle.ενώ έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις για εγγραφή από βίντεο στον υπολογιστή δεν μου περνάει καθόλου ήχο. ενώ στην προεπισκόπηση του βιντέου κατά τη διάρκεια της εγγραφής έχει ήχο που δεν συγχρονίζετε (ο ήχος είναι πιο αργός από την εικόνα).η κάρτα ήχου που έχω είναι realtek AC’97 Audio for Via ® Audio Controller.κ το λογισμικό του υπολογιστή είναι windows vista home premium.μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς γιατί χρειάζομαι πολύ αυτή τη λειτουργία του υπολογιστη...Τα καλώδια που χρησιμοποιώ είναι:

το προβλημα μου είναι πραγματικα επείγον γιατι πρέπει να μετατρέπσω κάποιες κασέτες και τα βίντεο που θα πάρω να τα βάλω σε εργασία του power point που πρέπει να παραδώσω σε 5 μέρες...όποιος ξέρει παρακαλώ ας με βοηθήσει...... :022:

kalodia.zip

kalodia 2.zip

kalodia 3.zip

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Ειρήνη.:)

Έχεις περάσει όλους τους τελευταίους drivers για το σύστημα?(πχ κάρτα ήχου,Tv tuner και κυρίως την τελευταία έκδοση του προγράμματος που συνοδεύει την κάρτα, tv center pro).

Πάντως αν δε βρείς λύση μπορείς να συγχρονίσεις τον ήχο του αρχείου μέσω προγράμματος (πχ virtualdub)

Link to comment
Share on other sites

Το καλωδιο του ηχου το εχεις συνδεσει στην εξοδο της καρτας ηχου. Εσυ αυτο που χρειαζεται να κανεις ειναι να συνδεεις το καλωδιο στην εισοδο της καρτας ηχου. Δηλαδη να εχουμε

video out του βιντεο -----> video in της καρτας τηλεορασης

audio οut του βιντεο -----> line in της καρτας ηχου.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Ειρήνη.:)

Έχεις περάσει όλους τους τελευταίους drivers για το σύστημα?(πχ κάρτα ήχου,Tv tuner και κυρίως την τελευταία έκδοση του προγράμματος που συνοδεύει την κάρτα, tv center pro).

Πάντως αν δε βρείς λύση μπορείς να συγχρονίσεις τον ήχο του αρχείου μέσω προγράμματος (πχ virtualdub)

ευχαριστώ!!tv tuner οχι δεν εχω εγκαταστήσει κάτι τέτοιο..θα το πσάξω έτσι θα βρω το πρόγραμμα?

cabrinha δηλαδη τι ακριβως πρέπει να κάνω μπορεις να μου πεις στη φωτογραφεια που έχω ανεβάσει τι μπαινει που γιατι δεν κατάλαβα...τα καλώδια είναι σωστα....μηπως πρέπει να πάρω κανένα άλλο...

ευχαριστώ για τις απαντήσεις ειμαι ευγνόμων......

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει η εξοδος του ηχου απο το βιντεο να συνδεθει στην εισοδο της καρτας ηχου. Δηλαδη αντι να το συνδεεις στην πρασινη υποδοχη να το συνδεσεις στην μπλε.

το έκανα δεν πιάνει...τι να κάνω??????

Link to comment
Share on other sites

δες εδω http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/uk/Products/Consumer+Products/PCTV+Tuners/PCTV+Analog_Digital+PVR/PCTV+310i.htm?view=knowledgebase

κ μπες κ στο forum μηπως κ μπορεσουν να σε βοηθησουν σε κατι

το εψαξα λιγο το προβλημα σου κ απ οτι καταλαβα δεν εχεις προβλημα με τα καλωδια αλλα με την καρτα ηχου δοκιμασε καποια patch απο δω http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/us/Products/Consumer+Products/PCTV+Tuners/PCTV+Analog+PVR+(cable_antenna)/Pinnacle+MediaCenter+Support/Download+Area/MediaCenter+_+TVCenter+v+4_x/PMC+4_11.htm?mode=documents μηπως μπορεσεις κ κανεις καμια αναβαθμιση στον ηχο,ελπιζω να κανεις δουλεια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

το εψαξα λιγο το προβλημα σου κ απ οτι καταλαβα δεν εχεις προβλημα με τα καλωδια αλλα με την καρτα ηχου δοκιμασε καποια patch απο δω http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/us/Products/Consumer+Products/PCTV+Tuners/PCTV+Analog+PVR+(cable_antenna)/Pinnacle+MediaCenter+Support/Download+Area/MediaCenter+_+TVCenter+v+4_x/PMC+4_11.htm?mode=documents μηπως μπορεσεις κ κανεις καμια αναβαθμιση στον ηχο,ελπιζω να κανεις δουλεια σου!!!

σ' ευχαριστώ πολύ με σώζεις!!!όλους σας ευχαριστώ για τη βοήθεια σας....predator7 θα το δοκιμάσω και θα σου πω αποτελεσματα.....27 του μήνα πρέπει να δώσω την εργασία γι' αυτό σκάω!!!!!!!ευχαριστω και πάλι.....:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.