Jump to content



Πρόβλημα με οθόνη Samsung SyncMaster 710N


Tomahawk1442169227

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Εδώ και 3-4 μήνες έχω το εξής πρόβλημα:

Οταν ανοίξω το PC (Athlon 1700+, GForce 4 Ti4400) και την οθόνη όλα δουλεύουν κανονικά...

Όμως εάν τύχει και την κλείσω και πάω μετά απο λίγο (5-20+ λεπτά) να την ανοίξω παραμένει μαύρη και μου βγάζει το εξής μήνυμα "Not optimum mode Recomended Mode 1280x1024 60Hz" η πλάκα είναι πως η ανάλυση που την έχω είναι η "Recomended"...

Πρόβλημα κάρτας γραφικών δεν παίζει γιατί δοκίμασα ταυτόχρονα και την παλία (CRT Sony) οθόνη μου και δούλευε στην εντέλεια...

Άλλαζα την ανάλυση με την CRT (διότι αυτή δούλευε κανονικά) συνέδεα την TFT αλλα τίποτα πάλι τα ίδια...

Δοκίμασα τις δύο κλασικές αναλύσεις 1024 και 1280 (η δεύτερη είναι και η recomended!) αλλα βελτίωση δεν είδα!

Μόνο εάν κλείσω τον υπολογιστή για κανα μισάωρο η οθόνη λειτουργεί ξανά, όμως εάν την σβήσω και την ανάψω μετά απο λίγο μου δημιουργεί πάλι το ίδιο πρόβλημα!

Οι οθόνες είναι οι:

Sony Multiscan E230 (CRT)

Samsung SyncMaster 710N (TFT)

Τι μπορώ να κάνω? Σας παρακαλώ βοηθήστε με διότι η CRT όσο καλή κι αν είναι πιάνει πολύ χώρο, τον οποίο δεν έχω κι όλας!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.