Jump to content



SPDIF καλώδιο για κάρτα γραφικών


apotsi

Recommended Posts

Δεν τό είχε η κάρτα μαζί;
Δυστυχώς δεν είχε τέτοιο πράγμα. Το λέει optional και δεν μπορώ να το βρώ...
apotsi άμα δεν βρεις πες μου. εμένα δεν νομίζω να μου χρειαστεί ποτέ. Είχε ένα μαζί με την ΑΤΙ 4850 που πήρα πριν κάτι μέρες.
Ματίνα, είσαι μεγάλη καρδιά... Θα έρθεις καθόλου Αθήνα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα πολυψάξει το θέμα ... αλλά μιας και έχεις ανεβάσει και photos ...

Εμένα το είχε η μητρική μου στη συσκευασία της (ASROCK) στο κατεβαστήρι που χρησιμοποιώ ... :033:

Το χρησιμοποιείς; Αν όχι, μπορώ να το έχω; Για να μην βάζω την Ματίνα να μου το στέλνει από Λέσβο. (ααα... τώρα είδα ότι είσαι από Θεσσαλονίκη....)
Link to comment
Share on other sites

Τόλη απο spare hardware δεν έχεις αυτόν τον connector?

Μπορείς π.χ. να το φτιάξεις με 2 καλωδιάκια απλά και να πάρεις τα connectors από κανά παλιο case (αυτά που είναι για reset button, pw switch).

P.S. Αλλιώς το "παλιό" καλό κόλπο call me

Link to comment
Share on other sites

@melissa virus, για το SPDIF internal cable είναι το πρόβλημα, όχι το DVI to HDMI.

BTW μου περισσεύουν εξαρτήματα να φτιάξω ένα γιατί έχω πολύ περίσσεμα από κομμάτια reset-power switch κ.α. καθώς και connectors διαφόρων ειδών, αν μπορείς Τόλη στείλε σε μεγάλη photo το σημείο που έχει η κάρτα τον σύνδεσμο να δω αν έχω και το συγκεκριμένο άκρο.

Υ.Γ. έχεις δοκιμάσει να συνδέσεις την TV μόνο με το DVI->HDMI adaptor και δεν είχες ήχο;:105:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την πρόθεσή σας να βοηθήσετε, αλλά πλέον σας λέω ότι δεν μου χρειάζεται, γιατί έκανα μιά ανταλλαγή με ένα φίλο και του έδωσα την 8600GT και πήρα την 3870 του.

Ξέρω, τον έριξα "λιγουλάκι", αλλά... τί να την κάνει... Σε γραφείο ήταν...

Λοιπόν... Ερώτηση τώρα.... Έχω περάσει τους Catalyst 8.7 και παίζει κανονικά και το audio από το HDMI. Σε αυτή τη σελίδα της Realtek που έχει τους HD Audio drivers, έχει και ένα ATI HDMI Audio Device.

Τί είναι αυτό; Το χρειάζομαι;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.