Jump to content



Ποια να ειναι η καλυτερη επιλογη?


NameTheGame

Recommended Posts

Σκεφτομαι να παρω την 4870 και μακροπροθεσμα να παρω μια ακομα για crossfire αλλα πιο θα συμφερει περισσοτερο?Να κανω αυτο η να περιμενω για την 4870 χ2?Απο αποψη αποδοσης συμφερει??

Link to comment
Share on other sites

αν πας για δυο καρτες χτυπα κ τροφοδοτικο εχουν μεγαλη καταναλωση,αν κ γνωμη μου εμενα ειναι να περιμενεις να βγει η χ2 την παιρνεις κ ησυχαζεις κ δεν αλλαζεις κ τροφοδοτικο,το να κανεις crossfire δεν εξυπηρετει ακομα δεν υποστηριζεται 100%,η αποφαση δικη σου

Link to comment
Share on other sites

Απλα θελω να κανω τις απαραιτητες αναβαθμισεις για να τρεχουν τα games τελεια στο pc σκεφτικα πως για αρχη μια 4870 θα εκανε την δουλεια...και οταν εβγαιναν πολυ απαιτητικα games να επαιρνα κ μια αλλη...H αλλαγη τροφοδοτικου δεν ειναι ζητημα κ νομιζα πως 2 καρτες 4870 θα ηταν καλυτερες απο αποψη αποδοσης

Link to comment
Share on other sites

περιμενε για την χ2 τοτε κ θα εισαι αρχηγος τοτε,για μενα 1 καρτα κ καλη κ η χ2 θα σου κρατησει αρκετα χρονια οι 2 καρτες τωρα ειναι υπερβολη δεν χρειαζονται, αληθεια τι οθονη εχεις?ηδη με την χ2 ξεφευγεις αρκετα στο λεω γιατι κ γω ηθελα να αλλαξω καρτα αλλα δεν το εχω κανει (8800 gts 320mb),γιατι ακομα αντεχει κ τα παιζω ολα μια χαρα ειμαι κ γω απαιτητικος επισης αλλα ειναι κ λιγο βλακεια,περα απο τον θορυβο κ τις θερμοκρασιες που θα εχουν οι 2 καρτες πχ εμενα μου βαραει 80 βαθμους idle δεν παιζω τωρα το εχω κοψει(χωρια στο οτι δεν υπαρχει κ κατι τις προκοπης κ αναμενουμε!!!),κοινως αραξε λιγο(βεβαια οπως ειπα κ πριν η αποφαση δικη σου!!!)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα να πάρεις τώρα την 4870, και στο μέλλον δεν θα χρειαστείς δεύτερη,!!! γιατί τα παίζει όλα μια χαρά ,και ν αλλάξεις επειγοντος μητρική και μνήμες !!!

Link to comment
Share on other sites

Οι μνήμες είναι σχετικά καλές ... υπάρχουν και γρηγορότερες, δεν λέω, αλλά αν δεν κάνει OC δεν πρόκειται να δει άμεσα καμιά μεγάλη διαφορά σε ταχύτητα ...

Γνώμη μου, να αλλάξει επειγόντως μητρική μαζί με την κάρτα γραφικών ...

η μητρική υποστηρίζει PCI-X 4x ταχύτητα που φρενάρει όποια κάρτα και αν χρησιμοποιήσει ...

Από κει και πέρα νομίζω σιγά-σιγά μπορεί να αναβαθμίσει τα υπόλοιπα ...

Link to comment
Share on other sites

Οι μνήμες είναι σχετικά καλές ... υπάρχουν και γρηγορότερες, δεν λέω, αλλά αν δεν κάνει OC δεν πρόκειται να δει άμεσα καμιά μεγάλη διαφορά σε ταχύτητα ...

Γνώμη μου, να αλλάξει επειγόντως μητρική μαζί με την κάρτα γραφικών ...

η μητρική υποστηρίζει PCI-X 4x ταχύτητα που φρενάρει όποια κάρτα και αν χρησιμοποιήσει ...

Από κει και πέρα νομίζω σιγά-σιγά μπορεί να αναβαθμίσει τα υπόλοιπα ...

Φυσικα κ ειχα σκοπο να αλλαξω μητρικη κ Ram δεν θελω τα υπολοιπα κομματια του pc να μ φρεναρουν την αποδοση....Τωρα οπως ειπε κ ο Predator μαλλον θα περιμενω να παρω την χ2 αλλα φοβαμαι μην βγει κατι σαν την 2900xt δηλ.δυσαναλογια κοστους-αποδοσης

P.S Η οθονη μ ειναι μια σχετικα παλια Vibrant TFT

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι ότι ακόμα και με την 8800gt κάνεις άνετα την δουλειά σου για full γραφικά τουλάχιστον για 1 χρόνο ακόμα. Ειδικά τώρα που τις βρίσκεις αρκετά κάτω από 100€ είναι λουκούμι. Δεν αξίζει καν τον κόπο να σκέφτεσαι για high class σημερινή κάρτα όταν δεν είσαι σε 22αρα και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.