Jump to content



Αριστερο κλικ σε πληκτρολογιο


asker

Recommended Posts

?

Δεν καταλαβα, τι παιξιμο να κανω?

Μπορεις να μου πεις πως γινεται-αν γινεται-να αντικαταστησω για οση ωρα θελω, το αριστερο κλικ με καποιο πληκτρο?

ΕDIT Και για να γινω πιο σαφης, ενα online παιχνιδι εχει το αριστερο κλικ σαν fire, επειδη ομως αυτο δεν βολευει θα ηθελα να εχω fire καποιο key του πληκτρολογιου.

Link to comment
Share on other sites

Το αριστερό δεν νομίζω ότι γίνεται. Δεν το έχω κάνει ποτέ. Το δεξί (άσχετο) γίνεται με Shift+F10.

Όταν λέω "παίξε", εννοώ να πατήσεις Tab ή Alt-Tab για να πας στο πεδίο που θες και μετά να πατήσεις Enter.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως οταν εγραψες το παραπανω δεν ειχες διαβασει το EDIT που εκανα στο προηγουμενο μου.

Τωρα που το διαβασες θα καταλαβες οτι δεν μιλαω για να παω σε καποιο πεδιο...

Τελικα μου λες οτι δεν γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το αριστερο κλικ θελω.

Δηλαδη απ τα Windows δεν υπαρχει τροπος να μεταφερθει το αριστ.κλικ στο πληκ/γιο?

Στα options του παιχνιδιού είδες αν έχει επιλογή να ορίσεις εσύ ποιό θες;

Ειναι online παιχνιδι(flash) και δεν γινονται τετοιες αλλαγες.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησα τις οδηγιες(παρολο που δεν λενε κατι περι κλικ) και τωρα εχω στο tray το εικονιδιο ενος ποντικιου...

Πως δουλευει αυτο το πραγμα?

Το κανονικο ποντικι εξακολουθει να εργαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μη σε βολέψει αλλά ρίξε μια ματιά:

http://www.autoitscript.com/autoit3/

Στο συγκεκριμένο πρόγραμμα δημιουργείς macros και τις εκτελείς με κουμπί που ορίζεις στο πληκτρολόγιο. Το mouseclick μπαίνει κανονικά σε macro. Οπότε ας πούμε οτι φτιάχνεις μια macro με ένα μόνο mouseclick και ορίζεις start button αυτό που θες να "εξομοιώσεις". Μου φαίνεται πως θα δουλέψει αν και δεν είναι αυτό ακριβώς που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.