Jump to content



Την γνώμη σας παρακαλώ!


stefg

Recommended Posts

Απο αυτα που γραφεις, θα επελεγα το thermaltake με τους 2 fan 12 cm κ το πλαϊνο που ειναι διαφανο κ ειναι πανεμορφο (προσωπικα μ' αρεσει να βλεπω το εσωτερικο του κουτιου την ωρα που δουλευει, ειδικα αν εχεις κ ανεμιστηρα με led!). Αλλα αν εχεις το ρευστο, παρε αυτο που σου λεει ο soulclaimer. Με τους 2 fan επισης, αλλα μπροστα εχει 14 cm ενω πισω 12 cm. It's your choice! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

ΔΟΚΙΜΑΣΕ τα πρώτα και μετά κρίνε. Έλεος, πριν τον δούμε Γιάννη τον βαφτίσαμε?

Είπαμε είναι μικρό το κουτί αλλά πάρε πρώτα κάποια χαρακτηριστικά και βάλτα κάτω. Πάρε το πλάτος του κουτιού και αφαίρεσε το ύψος της ψύκτρας .

Πόσο περισσεύει?

0? Κλάφτα

2cm ?Συνέχισε να κλαις.

Πάνω από 5 ? Κράτα τα όπως είναι για δοκιμή.

Όπως είσαι νέος κι ενθουσιώδης θα στενοχωρηθείς πολύ περισσότερο αν η ψύκτρα του cpu σε κόψει πολύ νωρίς από τον υπερχρονισμό παρά αν για αρχή έχεις το κουτί σου ανοικτό...

Άποψή μου είναι κάτσε όπως είσαι αν είναι τόσο σφικτό το budget σου

schumifer added 2 Minutes and 18 Seconds later...

Υπόψην , οι πράξεις λένε ότι χωράει

Link to comment
Share on other sites

Θα γυρίσω πίσω την Xigmatek, αφού έχω την εργοστασιακή να κάνω την δουλειά μου. Θα γυρίσω πίσω και το κουτί. Στο μέλλον αν χρειαστεί, βάζω μια ψύκτρα.

Eπισης, δε νομιζω οτι συγκρινεται μια εργοστασιακη με την ψυχτρα που εχεις. Η πρωτη ειναι 8 cm κ σιδερενια κ η αλλη 12+ cm κ χαλκινη. Η μια ειναι φτιαγμενη απ' την intel, ενω η αλλη απο εταιρια που ειδικευεται σε ψυχτρες. Κανε αυτο που σου ειπε ο schumifer κ μετα αποφασισε τοσο για κουτι οσο κ για ψυχτρα.

Υ.Γ: Οπως ειπα κ σε προηγουμενο post, δεν ειναι κακες οι εργοστασιακες απλα ειναι "λιγες" (κατωτερες, αν μου επιτρεπεται) μπροστα στις υπολοιπες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας.

Η αλήθεια είναι ότι δεν θα ασχοληθώ ακόμα με υπερχρονισμούς, αφού δεν γνωρίζω τίποτα για το θέμα. Άρα αυτή τη στιγμή μου είναι άχρηστη η καλή ψύκτρα! Άλλωστε την πήρα γιατί νόμιζα ότι ο επεξεργαστής ήταν tray. Κατά τα Χριστούγεννα, που θα έχω και περισσότερο χρόνο, θα δω τι παίζει. Τότε μπορώ να πάρω μια δυνατή ψύκτρα και να αντικαταστήσω την εργοστασιακή. ;)

Εντάξει, λογικά, χωράει μια χαρά η ψύκτρα στο κουτί. Όμως θα ήθελα κάτι πιο ευρύχωρο.

Έτσι γυρίζοντας ψύκτρα+κουτί=33+25=58 ευρώ.

Σαν πρώτη επιλογή έχω το Lian Li PC 7 SE-B II, βάζοντας άλλα 11 ευρώ.

Όντως το Lian Li PC-60FB Black, είναι πολύ όμορφο.

Στην ίδια σχεδόν τιμή είναι και αυτό: Lian Li PC-007FB Case Plus II W/25CM Fan

Αξίζουν ρε παιδιά τα λεφτά τους; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Απο τις τρεις επιλογες σου θα διαλεγα τη δευτερη. Δηλαδη, το Lian Li pc-60fb black. Οπως ειπα κ σε προηγουμενο μηνυμα, πιστευω οτι αξιζει. Ο λογος που επιλεγω αυτο ειναι για τους fan του. Το τριτο δεν πιστευω οτι αξιζει, γιατι πολυ απλα ο πλαϊνος fan δεν κανει τιποτα. Εχουμε μονταρει με τον lunatic εναν παρομοιο στο δικο μου κουτι κ ειναι τραγικος. Δουλευει σε πολυ χαμηλες στροφες κ δεν αποδιδει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.