Jump to content



Gaming Graphics Charts Q3/2008


coolaris2002

Recommended Posts

Επειδή πολλοί ρωτούν τον τελευταίο καιρό για το ποιά είναι καλύτερη κάρτα γραφικών, ορίστε μια συγκριτική δοκιμή για το 3ο Εξάμηνο του 2008:

http://www.tomshardware.com/charts/gaming-graphics-charts-q3-2008/benchmarks,30.html

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά αυτό με το crysis πιστεύω ότι είναι άδικο. Βάλανε High Quality και όχι medium στο test κι έτσι βγάλανε όλες τις κάρτες άχρηστες! Ακόμη και μια 4850 δηλαδή δεν φτάνει? Ήμαρτον!!!

Δες εδώ καλύτερα!

http://www.guru3d.com/category/vga_charts/

Link to comment
Share on other sites

γτ η 4870χ2 ειναι μερικες φορες πισω και με διαφορα?

Αν μιλάς στις χαμηλότερες αναλύσεις είναι λογικό, μιας και δείχνει τα δόντια της σε 1680 και πάνω κατά κανόνα. Από κει και πέρα έχει βέβαια να κανει και με το σχεδιασμό του παιχνιδιού κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από κάρτα γραφικών είναι και η οθόνη, σε 17' με 1280x1024 θα πάρεις μια μεσαίας κατηγορίας.

Σε 24' με 1920x1200 θες υποχρεωτικά High end, και για καλύτερα αποτελέσματα CF/SLI (η μια 4870X2 :D)

Το high Quality είναι λογικό να το προτιμήσουν αφού ο κάθε ένας που θέλει κάρτα γραφικών καλή αυτό θα βάλει πρώτο. Όχι very low.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό θα βάλει πρώτο αλλά ρώτα και κάποιους σαν εμένα που δεν ευκαιρούν να πάρουν την καλύτερη κάρτα γραφικών αλλά θέλουν να παίζουν τα παιχνίδια τους σε 1920χ1200? Θα το βάλω και σε medium αλλά και με λιγότερα εφέ (για φίλτρα δε, δεν μου καίγεται καρφί - δεν το συζητάω) αλλά θέλω να το παίξω!

Καλό θα είναι λοιπόν να ξέρω και να πάρω μια φτηνή για να περάσω για κανα εξάμηνο... πχ. με την 4670 (τώρα έχω 7800gt) θα μπορέσω να παίξω το crysis σε αντίθεση με τώρα που δεν παίζω κανένα παιχνίδι 2-3 χρόνων. Έβαλα το condemned που έπαιζα παλιά σε 1024χ768 στην 17άρα μου (1280χ1024) αλλά στην τωρινή 24άρα δείχνει μαύρο χάλι!:022:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.