Jump to content



GEFORCE 9600GT - 9800GT


Angelman1442169271

Recommended Posts

Γειά σας...Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια...Θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω crossfire ανάμεσα στις 2 παραπάνω κάρτες. Δηλαδή στην 9600GT και στην 9800GT...Θα ήθελα να σημειώσω πως την 9600GT με 1GB μνήμη την έχω ήδη και σκέφτομαι να την κάνω crossfire με την αντίστοιχη 9800GT στο 1GB...Επειδή δεν είμαι σίγουρος αν μπορώ να κάνω crossfire μεταξύ των 2 αυτών καρτών θα ήθελα μια μικρή βοήθεια από κάποιον που γνωρίζει...Γιατί αν δεν μπορώ δεν θα αγοράσω την 9800GT...Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορείς να κάνεις crossfire αυτές τις 2 κάρτες..Ίσως να μπορούσες να τις κάνεις sli που πολύ αμφιβάλλω αλλά c/f με τπτ...

πες μας λίγο τι μητρική έχεις(μοντέλο) για να σε help παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Η μητρική μου είναι η ASUS M3A79-T DELUXE... Δηλαδή θα μπορούσα σε περίπτωση που είχα 2 9600GT ή 2 9800GT μόνο έτσι δεν είναι; Με συμφέρει να κάνω crossfire - SLI 2 9600GT? Ξέρει κάποιος αν θα έχω σημαντική διαφορά στα παιχνίδια μετά...; Ευχαριστώ και για τις παραπάνω απαντήσεις...

Link to comment
Share on other sites

οι κάρτες τις nvidia κάνουν sli...αλλά η Mobo σου υποστιρίζει cros/re οπότε δεν μπορείς να κάνεις τπτ..Μπορείς μόνο να αλλάξεις κάρτα γραφικών και να πας σε ποιο δυνατή nvidia...ή να πάρεις ati ώστε να κάνεις αναβάθμιση στο μέλλον προσθέτοντας άλλη μια ati...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.