Jump to content


SOS


capusopp

Recommended Posts

το χαλαρωσα ανοιγει και ειναι σαν να κανει συνεχεια restart καθωσ απο οτι βλεπω διαβαζει συνεχεια τα cd-roms

capusopp added 14 Minutes and 1 Seconds later...

Οταν βαζω τα εργοστασιακα ανοιγει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εστησα το πρψτο μου συστημα υδροψηξης αλλα το pc δεν ανοιγει. Βοηθεια

το χαλαρωσα ανοιγει και ειναι σαν να κανει συνεχεια restart καθωσ απο οτι βλεπω διαβαζει συνεχεια τα cd-roms

capusopp added 14 Minutes and 1 Seconds later...

Οταν βαζω τα εργοστασιακα ανοιγει κανονικα

Δεν ποστάρει καθόλου?

Κανένα beep error ακούγεται?

Σαν βραχυκύκλωμα μου κάνει. Τσέκαρε μήπως ακουμπάει πουθενά από κάτω ή πάνω το block του cpu ή καμιά βίδα. Αφού λές ότι μετά βάζεις τα μαμίσια και παίρνει μπρός, αυτό πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ποστάρει καθόλου?

Κανένα beep error ακούγεται?

Σαν βραχυκύκλωμα μου κάνει. Τσέκαρε μήπως ακουμπάει πουθενά από κάτω ή πάνω το block του cpu ή καμιά βίδα. Αφού λές ότι μετά βάζεις τα μαμίσια και παίρνει μπρός, αυτό πρέπει να είναι.

Και εγω αφτο νομιζω οτι ειναι και απο κατω απο την μητρικη επιδη ακομπαει στο μεταλικο εχω βαλει χαρτι για να μην βραχυκυκλωνει αλλα αφτο τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν bootarei καν δεν έχει να κάνει με block, καθώς δεν ανεβάζει τόσο γρήγορα θερμοκρασία για να σβήνει στο καπάκι.

Θα έπρεπε να μπαίνει τουλάχιστον BIOS.

Δώσε πιο αναλυτικά λεπτομέρειες.Τι σημαίνει δεν ανοίγει?Μαύρη οθόνη τελειώς?

Και ποια είναι τα εργοστασιακά που ξεκινάει??

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν bootarei καν δεν έχει να κάνει με block, καθώς δεν ανεβάζει τόσο γρήγορα θερμοκρασία για να σβήνει στο καπάκι.

Θα έπρεπε να μπαίνει τουλάχιστον BIOS.

Δώσε πιο αναλυτικά λεπτομέρειες.Τι σημαίνει δεν ανοίγει?Μαύρη οθόνη τελειώς?

Και ποια είναι τα εργοστασιακά που ξεκινάει??

Οχι δεν ειναι λογο τησ θερμοκρασιας που δεν ανοιγει. στο ΒΙΟΣ δεν μπαινει καν γιατι με το που ξεκιναει ειναι σαν να κανει restart μονο του.Φαντασου ενα πραγμα σαν να πατας συνεχεια το restart. Στην οθονη δεν βγαζει τιποτα σαν να μην εχει σημα. Τα εργοστασιακα ειναι να αλλαξω το waterblock με την ψυκτρα τησ intel.

το ιδιο πραγμα μου εκανε οταν μου ειχε καει η μνημη. Αλλα τωρα οι μνημες ειναι ok

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι λογο τησ θερμοκρασιας που δεν ανοιγει. στο ΒΙΟΣ δεν μπαινει καν γιατι με το που ξεκιναει ειναι σαν να κανει restart μονο του.Φαντασου ενα πραγμα σαν να πατας συνεχεια το restart. Στην οθονη δεν βγαζει τιποτα σαν να μην εχει σημα. Τα εργοστασιακα ειναι να αλλαξω το waterblock με την ψυκτρα τησ intel.

το ιδιο πραγμα μου εκανε οταν μου ειχε καει η μνημη. Αλλα τωρα οι μνημες ειναι ok

Κάτσε να καταλάβω.

Η μόνη αλλαγή που κάνεις είναι να αλλάζεις το waterblock με τη μαμά ψύκτρα?

Και στη μια περίπτωση κάνει τα restart και στην άλλη παίζει κανονικά???:087:

Η αντλία δουλεύει κανονικά?Πιάσε τους σωλήνες και νιώσε αν το νερό κινείται μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να καταλάβω.

Η μόνη αλλαγή που κάνεις είναι να αλλάζεις το waterblock με τη μαμά ψύκτρα?

Και στη μια περίπτωση κάνει τα restart και στην άλλη παίζει κανονικά???:087:

Η αντλία δουλεύει κανονικά?Πιάσε τους σωλήνες και νιώσε αν το νερό κινείται μέσα.

Μια χαρα δουλευει η αντλια.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει η αντλια.

Και εξακολουθεί να παίζει μόνο με τη μαμά ψύκτρα?

Μήπως γίνεται κανένα βραχυκύκλωμα?Όταν βάζεις τη μαμά ψύκτρα και το pc δουλεύει, η αντλία δουλεύει τααυτόχρονα?

Link to comment
Share on other sites

Και εξακολουθεί να παίζει μόνο με τη μαμά ψύκτρα?

Μήπως γίνεται κανένα βραχυκύκλωμα?Όταν βάζεις τη μαμά ψύκτρα και το pc δουλεύει, η αντλία δουλεύει τααυτόχρονα?

Οχι την αντλια την βγαζω. το βραχυκυκλωμα ειναι το πιο πιθανο το θεμα ομωσ ειναι που??? πισω που η μητρικη ακοθμπανει στην πλατη του κοθτιου εχω βαλει χαρτι για να μην εχω προβλημα βραχυκυκλωματος

Link to comment
Share on other sites

Οχι την αντλια την βγαζω. το βραχυκυκλωμα ειναι το πιο πιθανο το θεμα ομωσ ειναι που??? πισω που η μητρικη ακοθμπανει στην πλατη του κοθτιου εχω βαλει χαρτι για να μην εχω προβλημα βραχυκυκλωματος

Ε κάνε και αυτή τη δοκιμή.

Μαμά ψύκτρα και άσε την αντλία να δουλεύει.

Να δούμε τι θα γίνει..

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει να βγαλω την αντλια και να το βαλω να δουλεψει αλλα και παλι τιποτα.

τι εννοείς να βγάλεις την αντλία?

Το θέμα είναι να δουλέψει η μαμά ψύκτρα που λες ότι δουλεύει σωστά, αλλά παράλληλα να παίζει και η αντλία έστω και χωρός το block να είναι στη cpu.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την ψυκτρα πανω και την αντλια να δουλευει και ανοιξε κανονικα

Άρα δεν παίζει βραχυκύκλωμα που λέγαμε νωρίτερα..

Το block σίγουρα το βιδώνεις σωστά?Κάνει καλή επαφή με τη cpu?

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν παίζει βραχυκύκλωμα που λέγαμε νωρίτερα..

Το block σίγουρα το βιδώνεις σωστά?Κάνει καλή επαφή με τη cpu?

Ναι κανει επαφη με cpu και απο οτι ξερω αν ηταν θεμα θερμοκρασιας θα εκανε μπιμ απο το bios. δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Πας για ξήλωμα τότε.Όλα στο τραπέζι πάνω.

Αφτο θελω να κανω αλλα το ψυγειο δεν χωραει μεσα στο κουτι και το εχω βαλει απο εξω και τους σωληνες τους εχω περασει μεσα απο τις θυρες για τισ καρτες επεκτασης και για να βγει πρεπει να βγει το υγρο για να την λυσω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.