Jump to content



280 vs 285 vs 295 vs 4870x2


vagos2221416003330

Recommended Posts

η δικία μου έστρωσε αλλά clockαρει 800mhz ο gpu και 950mhz οι ram....νόμιζα θα clockαρε πιο high... αλλά τεσπα μια χαρούλα είναι...άντε να πάρουμε και 2η:046: :046: (σε κανα 2 χρόνια :033: )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιπόν λοιπόν....η ati έβγαλε νέους driver...9.2!!!! ανάμεσα στους 8,12 με τους 9,2 διαφορές σε benches....οι 9,2 βγάζουν γενικά χαμηλώτερα score εκτός από του cpu...αλλά βλέπω πολύ καλύτερη ποιότητα γραφικών....

812oc.jpg

w1280.png

92oc.jpg

w1280.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
φίλε έχουμε την ίδια κάρτα?τι cpu έχεις και χτυπάς 50αράκια?και πόσο o/c στο καθένα???Εγώ είμαι όλα default!!!Φιλικά πάντα ;) αλλά για πές μου..

καταρχην δεν ανεβασα score για να στην πω.για την καρτα σου ειναι μικρο το score προφανως επειδη ειναι με νορμαλ ρολογια.αυτο ηθελα να καταλαβεις εχει πολυ η καρτα ακομα και αν βγαλω τα physics h 4870x2 βγαζει πιο μεγαλο score απο την 295

Link to comment
Share on other sites

καλά είναι δυνατόν να βγάζεις 49929 στο 3d mark 2001 με την gtx 295 και η 9600 gt με core 2 duo E6320 1,86 στα 3,5 να βγαζει 58330 3d marks.πως γινεται ρε παιδια μπωρει να μου το εξηγησει κανεις και σαν εικονικα εχει και πιο καλο επεξεργαστη.

για μενα ειναι περιεργο αν μπωρει καπιος!!

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλά είναι δυνατόν να βγάζεις 49929 στο 3d mark 2001 με την gtx 295 και η 9600 gt με core 2 duo E6320 1,86 στα 3,5 να βγαζει 58330 3d marks.πως γινεται ρε παιδια μπωρει να μου το εξηγησει κανεις και σαν εικονικα εχει και πιο καλο επεξεργαστη.

για μενα ειναι περιεργο αν μπωρει καπιος!!

ευχαριστώ!

μηπως δεν εχει βαλει και τα 2 gpu enabled αλλιως δεν ξερω τι μπορει να παιζει περιεργο παντως

Link to comment
Share on other sites

καταρχην δεν ανεβασα score για να στην πω.για την καρτα σου ειναι μικρο το score προφανως επειδη ειναι με νορμαλ ρολογια.αυτο ηθελα να καταλαβεις εχει πολυ η καρτα ακομα και αν βγαλω τα physics h 4870x2 βγαζει πιο μεγαλο score απο την 295

οκ για πες μου τότε τα settings Που έχεις να τα βάλω και ΄γω να δούμε.. γιατί με το pc της υπογραφής αυτό το score μου βγάζει...και έχω δοκιμάσει xp-vista -32-64bit... και drivers από 8,11 μέχρι 9,2 και τίποτα.....Άμα μπορείς να help θα το εκτιμούσα πολύ..

Link to comment
Share on other sites

εσύ δεν είπες πως έχει καλύτερα score με την 4870χ2 σου??Ε πες και σε μένα τα settings που έχεις κάνει να τα κάνω και γω..Λογικά θα τα σηκώσει..ο cpu τώρα είναι default στο test ήταν 3,8

Link to comment
Share on other sites

εσύ δεν είπες πως έχει καλύτερα score με την 4870χ2 σου??Ε πες και σε μένα τα settings που έχεις κάνει να τα κάνω και γω..Λογικά θα τα σηκώσει..ο cpu τώρα είναι default στο test ήταν 3,8

δεν ειχα εγω 4870χ2 ειπα η 4870χ2 εχει λιγο καλυτερα αλλα με τα ιδια πραγματα αν συγκρινεις 2 pc.τρεχα ενα 3dmark 06 με ανεβασμενο cpu και καρτα το ιδιο κανε και στο vantage

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.