Jump to content



Προβλημα σε μεταφορα αρχειων σε εξωτερικο δισκο


foniki_mpekatsa

Recommended Posts

Για σας παιδες την βοηθεια σας θα ηθελα.Μεταφερω κατι αρχεια σε εναν εξωτερικο, μεχρι εδω ολα οκ μεχρι που επεσα σε ενα παιχνιδι που ειναι χωρισμενο σε 2 iso 4,3gb και 1,1.Το 1,1 μου το αντιγραφει κανονικα,το μεγαλυτερο μου λεει οτι ο δισκος ειναι γεματος αλλα εχω ελευθερα αλλα 22γβ!Τι μπορω να κανω?Νομιζω παιζει κατι με την προσωρινη αποθηκευση των αρχειων σε ενα προσορινο φακελο για την αντιγραφη τους.Καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Ποσες ειναι οι πιθανοτητες να χασω αρχεια στην μετατροπη απο FAT32 σε NTFS?Να κρατησω backup καλυτερα?

Θα το κανεις με format ή με καποιο προγραμμα ?

Καλυτερα να κανεις format οποτε παρε το back-up και κουρευτο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να μετατρέψω τον εξωτερικό HD από FAT32 σε NTFS μου βγάζει το μήνυμα ότι, «Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση διότι δεν έχετε επαρκή δικαιώματα. Θα πρέπει να καλέσετε αυτό το βοηθητικό πρόγραμμα σε εκτέλεση με αναβαθμισμένα δικαιώματα»!

Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να μετατρέψω τον εξωτερικό HD από FAT32 σε NTFS μου βγάζει το μήνυμα ότι, «Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση διότι δεν έχετε επαρκή δικαιώματα. Θα πρέπει να καλέσετε αυτό το βοηθητικό πρόγραμμα σε εκτέλεση με αναβαθμισμένα δικαιώματα»!

Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ!

Εχεις Admin δικαιωματα στο pc?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις Admin δικαιώματα στο pc?

Τη εννοείς φαντάζομαι πώς ναι, είναι ο προσωπικός μου υπολογιστής!

Λειτουργικό; Να υποθέσω vista ?

Μάγος είσαι??? Ναι vista έχω!

Υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

Πάτα στο πληκτρολόγιό σου το πλήκτρο των Windows και το R μαζί.

Θα σου βγεί το Run Dialog. Γράψε cmd και πάτα enter.

Εκεί θα βγείς σε command prompt. Και λογικά θα είσαι σε Administrative Mode.

Γράψε convert e: /FS:NTFS /V /X όπου Ε: ο εξωτερικό σου σκληρός δίσκος. Αν είναι άλλο γράμμα μέσα από My Computer, αντικατέστησέ το.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα στο πληκτρολόγιό σου το πλήκτρο των Windows και το R μαζί.

Θα σου βγεί το Run Dialog. Γράψε cmd και πάτα enter.

Εκεί θα βγείς σε command prompt. Και λογικά θα είσαι σε Administrative Mode.

Γράψε convert e: /FS:NTFS /V /X όπου Ε: ο εξωτερικό σου σκληρός δίσκος. Αν είναι άλλο γράμμα μέσα από My Computer, αντικατέστησέ το.

Πάλη τα ίδια!!

sshot1nl5.png

Έχω ένα laptop με εγκατεστημένα XP να δοκιμάσω και εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Είναι λόγω του UAC στα Vista. Γι' αυτό σου τα κάνει αυτά.

Κάνε αυτό

http://uksbsguy.com/blogs/doverton/archive/2007/03/12/how-to-start-an-administrative-or-elevated-command-prompt-and-tell-if-you-got-it-right-in-vista.aspx

Ή αν έχεις XP να το δοκιμάσεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.