Jump to content



My Q6600 DDR3 System


EliasKir

Recommended Posts

Πραγματι πολυ καλη δουλεια αλλα εχω δει και πιο εντυπωσιακα πραγματακια.

Αν ανεβασω φωτογραφιες θα χαλασω την ωραια παρουσιαση του Ηλια μας.

Ποσο καλυτερα δηλαδη?Σ αυτην την φωτο δεν υπαρχουν καν τα καλωδια.Μονο στις συνδεσεις φαινονται.Ανεβασε καμια φωτο να παρουμε ιδεες

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που καταλαβα ειναι οτι τιποτα δεν ειναι δυσκολο αν ξερεις απο την αρχη τι να κανεις, να το σχεδιασεις. Οσο πιο πολυ ασχοληθεις τοσο περισσοτερη εμπειρια αποκτας που σε βοηθαει. Πριν δυο μερες συμμαζεψα και το κατεβαστηρι. Καλο ειναι, αν εχεις καποιο παλιο κουτι να πειραματιστεις (και κατι για αν ανοιγεις τρυπες, εγω εχω πεθερο:033: ). Πχ για τα Sata θελει τρυπα πισω απο τη μητρικη, ακριβως εκει που ειναι οι υποδοχες. Εγω το εκανα με τις τρυπες που ειχε ηδη και με ΠΟΛΛΑ tie wraps.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα με το 3DMark06.

Φλασαρα την 8800 με 1,1 βολτ και εβαλα αυτα τα ρολογια:

attachment.php?attachmentid=24123&stc=1&d=1235285525

Το περιεργο ειναι οτι μου βγαζει λιγοτερο σκορ απο αυτο που εχει στη πρωτη σελιδα. Περιπου 200 ποντους πιο κατω. Ο επεξεργαστης ειναι ακριβως στα ιδια settings οπως και οι μνημες. Το μονο που αλλαζει ειναι ο driver, επειδη ο 181.20 μου κολλουσε στα παιχνιδια. Ειναι δυνατον?

post-9948-1442175418,384_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, αν καταλαβα καλα δεν πρεπει αν εγινε το φλασαρισμα και πρεπει να ετρεχε στα 650 core. To περιεργο ειναι οτι το gpuz μου εδειχνε τι τα πηρε τα ρολογια. Furmark ετρεχε κανονικα αλλα στο ATITool εβγαζε artifacts ή κολλουσε, οπως και στο 3DMark. Παω για voltmod the hard way...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.