Jump to content



cpu fan


gourdo

Recommended Posts

Έχω αυτήν την ψύκτρα

http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/katana-2.html

σε έναν E5200(2,5ghz) που έχει γίνει στα 3,33 1066bus.

Απότι διάβασα στο manual της ψύκτρας μπορεί να πάρει μέχρι ανεμιστηράκι 120 (πάνω έχει 100mm).

Επειδή έχω ένα τέτοιο ανεμηστηράκι και κάθετε αξίζει να το αλλάξω με αυτο θα δώ καμια διαφορά?Οι θερμοκρασίες του πυρήνα σε Prime95 μετα απο 8 ώρες είναι 50 βαθμούς σταθερά.Δέν ξέρω άμα η θερμοκρασία είναι ιδανική τώρα οπότε περιμένω απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

εισαι πολυ καλα μην κανει καμια αλλαγη.αν μεγαλωσεις τον ανεμηστηρα απλα θα αυξηθει η ταχυτητα απαγωγης της θερμοτητας.πανω κατω τα ιδια θα εισαι.αντε να πεσεις ενα βαθμο .εγω με νερο στα 3,8 ειμαι σε πληρη λειτουργια 50 βαθμους φαντασου.εισαι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

πως μετρας την θερμοκρασια του κουτιου.....??απο θερμοκρασιες μια χαρα εισαι..

Εχει αισθητήρα το κουτί και τον έχω βάλει σε ένα καλο σημείο.Και απο την μητρική μου λέει την θερμοκρασια της.

gourdo added 0 Minutes and 32 Seconds later...

μια χαρά είσαι..μην σου πώ να τον πάς 3,4ghz να είναι και πιο στρογγυλό:033:

Ασε καλα ειναι και ετσι γιατι παιδεύτηκα μέχρι να ωρώ τα ρεύματα να δουλευει καλα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.