Jump to content



Παγώματα


chdimis

Recommended Posts

Μου παγώνει στο boot.Μετα απο 5-6 reset ξεκινάει αλλά σε ανύποπτο χρόνο μπορεί να κολλήσει πάλι.Έχω dual boot με Ubuntu kai XP.Μπορει να κολλήσει και πριν την ανίχνευση δισκων.Έχω βάλει σε default settings to bios αλλά τα ίδια και χειρότερα.Υπάρχει περίπτωση να δουλεύει 3 μέρες συνεχόμενα χωρίς να κολλήσει.Το πρόβλημα είναι σίγουρα σε hardware αλλά τι.

Καμιά ιδέα;

Gigabyte 81945

P4 3,6 775

4gb ram 667 ddrII

3 hd (2 sata 1 ide)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mετά από ψάξιμο παρατήρησα ότι ο επεξεργαστής μου κάνει παιχνίδια.Μια πέφτει μια ανεβάινει σε δευτερόλεπτα.Δεν μου έχει ξανασυμβεί.Η cpu είναι 3.6 και οι τιμές εναλλάσονται μεταξύ 2,8 και 3,6.

Στο bios τα έχω default.

Ιδεα;

post-6505-1442175410,7049_thumb.jpg

post-6505-1442175410,7404_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

είχα πάθει ακριβώς το ίδιο με ένα pentium 4 σε mobo asus p5ld2 775 socket και πήγα στο plaisio και μου είπανε ότι φταίει το cpu και μου το αλλάξανε!

πράγματι τελικά αυτό ήτανε νομιζω γιατί μετά για ένα 6μηνο που το είχα ακόμη δεν μου το ξανάκανε άλλα πριν τον πας για φτιάξιμο βεβαία και αν αξίζει και αν θέλεις κανε τις ρυθμίσεις που σου λένε τα παιδιά στο bios παίζει πολλή να είναι κάτι από εκεί πειραγμενο!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.