Jump to content



Mega συγκριτικο 35 διαφορετικων 12αρηδων ανεμιστηρων


Linos801442169065

Recommended Posts

Καταλαβα ρε man τι εννοεις, μην ανησυχεις.

Μηπως σου φαινεται οτι εχει διαφορα επειδη δεν νιωθεις τοσο πολυ τον αερα αν βαλεις το χερι απο πισω (:033: ) αντι απο μπροστα (:( ) που φυσαει.

Θα ειχε διαφορα αν συμπιεζοταν ο αερας (πχ turbo).

Στην δικια μας περιπτωση ειναι το ιδιο. Απλα εχουν μεγαλυτερη ταχυτητα στην εξοδο.

Εν ολιγοις. οσο ρουφανε, τοσο βγαζουν.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου να έρθω μπροστά στο χέρι σου και να εκπεύσω και μετά να εισπνεύσω. Πιο θα νιώσεις πιο πολύ; Αν ο ανεμιστήρας βγάζει αέρα σημαίνει πολύ απλά ότι από κάπου τον μαζεύει πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Κατευθασαν οι SilenX 18db ... Θα τους παραλαβω μετα τη δουλεια και επιτελους θα φυσηξει λιγος αερας πανω στην παραπονεμενη 120ultra μου.

Μετρησεις επιδοσεις κτλ ... Soon...

Ελπιζω μηπως ο "καλος" αερας χτυπησει και καμια Corsair και την "δουνε" αλλιως..

Link to comment
Share on other sites

Μετα κοπων και βασανων τελικα τα εβαλα πανω στην 120...

Τα ξηλωσα ολα για να γινει αυτο...

Το setup το εβαλα χμμμ ο πανω να φυσαει προς τα κατω...και ο κατω να ρουφαει...

Δεν ξερω αν εκανα καλα δεδομενου οτι λιγο πιο πανω απο τον πανω ... ο 200μμ ρουφαει προς τα εξω... Αλλα με αυτο τον τροπο που τα εχω ο κατω της 120 φυσαει πανω στην 4870χ2

Πρωτη εντυπωση ειναι οτι .... ΕΙΝΑΙ ΘΗΡΙΑ !!!...

Φασαρια? Νομιζω πως δεν τους ακουω καν...

Τωρα δοκιμαζω εχω τα παντα απο το 12Hundred στο low... Καταστασεις IDLE

Σε λιγο θα δοκιμασω διαφορα με Prime95 και σε διαφορες καταστασεις (mix max) με τα φαν του 12Hundred

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζει αυτο np...

Με τα ανεμηστηρια του κουτιου ολα τερμα εχω τωρα CPU 41 MOBO 37

Παρατηρησα πως με το 200μμ του κουτιου πανω η θερμοκρασια του CPU δεν επεφτε πολυ...το εβαλα τερμα χαμηλα και επεσε ...

Τα μπροστινα του κουτιου εχουν μαζεψει και αρκετη σκονη οπως τα βλεπω ειμαι για γενικο ξηλωμα με πρωτη ευκαιρια...

Αν αλλαξω το push pull τι temps θα δω λες?

Τωρα μενει να χωσω κανα 1.45vcore και να δω και εκει συμεριφορα... Πριν επιανα και 62...

Link to comment
Share on other sites

Vcore 1.424 απο Cpu-Z

200 Χ 17.5 Cpu 47 Mobo 39 με Prime95 20λεπτα...

(Ποσο ειναι το Minimum να αφησω το Prime ωστα να δωσει μια ενδεικτικη θερμοκρασια? Καμια ωριτσα η λιγοτερο?)

UPDATE

Vcore 1.45 απο AOD 1.488 Cpu-Z

200 x 18 Cpu 52 Mobo 41 Prime95 30λεπτα...

Θα δοκιμασω να αλλαξω τα SilenX για καλυτερη ροη

(Αλλαχτικαν τα ΣιλενΧ ... τα πανω κατω... Μπορω να πω οτι βλεπω καποιες διαφορες... Για τεμπς κτλ θα δωσω μολις καταληξω που θα τον αφησω τον 940...

Επαιξε και 200 Χ 19 με 4-4-4-12 SuperPi 18.4ΧΧκατι... Και τεμπς αρκετα καλες... )

Περισσοτερες δοκιμες αναμενονται το Σ/Κ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.