Jump to content



Eξωτερικοί δίσκοι + πρόβλημα


jose

Recommended Posts

έχω 2 εξωτερικούς δίσκους και όταν παω να τους ανοίξω με διπλό κλικ μου βγάζει να επιλέξω πρόγραμμα, έχω κάνει format αλλα το πρόβλημα εξακολουθεί να είναι το ίδιο.

ανεβάζω και ένα screenshot για να καταλάβετε

τι πρέπει να κάνω?

thanks

post-1180-1442175410,6152_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειναι ιος. το έχεις κολλήσει απο μολυσμένο pc. ή μεταφέρθηκε απο αλλο στικακι.

Κάνε σαρωση για ιους. με το nod32 μου το καθαρίζει.

Ψαξει και στο net οδηγίες.

Αν μπορείς σβήσε το autorun.inf στο root των δίσκων

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετοπίζω και εγώ τον τελευταίο καιρό.

Επίσης, όταν έχω συνδεδεμένο τον εν λόγω εξωτερικό, δεν ανοίγει ο υπολογιστης παρά κολλαει στο bios post message, εκεί δηλαδη που που εμφανίζει το μοντελο της motherboard.

Ελπίζω να υπάρχει η απαντηση στο πρόβλημα...:087:

Link to comment
Share on other sites

που ειναι το autorun.inf?

Μέσα στον σκληρό. Για να το δεις πρέπει να ενεργοποιήσεις την εμφάνιση κρυφών αρχείων από τις επίλογές φακέλων.

Για να μπεις στον δίσκο σου αφού δεν μπάινει με διπλο κλικ. Κάνε δεξί κλικ στην έναρξη και εξερεύνηση όλων των χρηστών.

:)

Link to comment
Share on other sites

To trojan remover όπως αναφέρθηκε και πάνω μου λυσε τα χέρια.

Εντοπισε κατευθείαν το αρχείο autorun και τώρα πια ανοιγουν με διπλό κλικ.

Αν μπορούσε κάποιος να μου λύσει το πρόβλημα με την έναρξη του υπολογιστη και τον εξωτερικό, που ανεφερα και πιο πάνω θα ήμουν υπόχρεως...

Link to comment
Share on other sites

To trojan remover όπως αναφέρθηκε και πάνω μου λυσε τα χέρια.

Εντοπισε κατευθείαν το αρχείο autorun και τώρα πια ανοιγουν με διπλό κλικ.

Αν μπορούσε κάποιος να μου λύσει το πρόβλημα με την έναρξη του υπολογιστη και τον εξωτερικό, που ανεφερα και πιο πάνω θα ήμουν υπόχρεως...

Ειναι καποια ρυθμιση στο bios που δινει εντολη να κανει boot απο τον εξωτερικο σκληρο και για αυτο κολαει. Μπεσ μεσα στο bios και βρες τις που εχοθν σχεση με τις θυρες usb και ψαξε λιγο μεχρι να βρεις την σωστη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.