Jump to content



Μας εβαλε φωτια ενα SLIDE SHOW!


Εvo8-By-m-diox

Recommended Posts

Λοιπόν καίγομαι...

Θέλω να κάνω ενα slide show σε 42Inc LCD TV..

Το θέμα είναι οτι oi pics είναι κάθετες και όχι οριζόντιες....Ετσι θα γυρίσω την TV στο κάθετο το θέμα είναι αν θα έχω πρόβλημα με crop klp klp...Τι μπορώ να κάνω για να είμαι οκ..??Και με πιο PROG να κάνω το video...

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΕ ΑΝΑΜΕΝΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνεις με υπολογιστή με κάποιο player?

Ναι...Θα έχω συνδεδεμένο ενα laptop...Αλλα δεν ξέρω με ποιο να κάνω το slide show..

ΠΧ το wmm είναι πολύ ευκολο σαν Prog Και δεν χρειάζομαι και κάτι παραπάνω....Αλλα το εβαλα στο laptop Και μου έβγαλε ολες τις pics me X Και δεν έπαιζε τίποτα προφανως...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία..Το έκανα με powerpoint..!!To θέμα είναι οτι προσπαθω να το συνδέσω με μια αλλη 42αρα για να δω τι παίζει με crop κλπ και δεν μπορω να δω εικόνα...Βλεπω κανονικα το Background του Laptop αλλα τιποτα αλλο..Ουτε εικονίδια ουτε Εναρξη ουτε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα την έβαλα και χωρις να κάνω τίποτα έπαιξε κανονικα...ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!

Και τώρα έρχεται το πρόβλημα που ήξερα οτι θα έιχα...Crop..

Μπορω να κάνω κάτι?για να μην μου τις τραβάει τόσο δηλαδή...Σε αρχείο που έκανα rotate γιατί οπως εξήγησα η οθόνη που θα βάλω θα την τοποθετήσω κάθετα και για αυτό τον λόγο έκανα και rotate..στο ratate μου την τραβάει απο τις π'ανω-κάτω πλευρες...Μου την κάνει πολύ μακρόστενη..Δηλαδή στην μικρή πλευρα την οθόνης την έχει πάει στα ταμπούνια κα ιτο ίδιο και στην μεγάλη επομένω γίνετε μακροστενη...Τι μπορς να κάνω προκειμένουν να χαμηλώσω ΛΙΓΟ το μηκος στις μεγαλεσ πλευρεσ να μην εχω παραμόρφωση?

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να παραμορφώσεις το μέγεθος την εικόνας χωρίς να παραμορφωθεί η εικόνα μέσα....

Απο ανάλυση πόσο έβαλες στην 2 οθόνη μέσα από το υπολογιστή?

Ουσιαστικά αμα μπορώ να κάνω λίγο πιο κοντή την pic είμαι οκ....περίπου 10πόντους...

Ανάλυση δεν είδα γιατί έπρεπε να γυρίσω πίσω να κάνω μια δουλεία εχω γίνει βεγγος...Αλλα το desktop το βλέπω μια χαρά και την pic την βλέπω 1 χαρα αν δεν την κάνω rotate...Στο rotate εχω πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.