Jump to content



ΑΡΓΗ ΟΘΟΝΗ


eliaselias_0

Recommended Posts

Παιδιά έχω πρόβλημα με την οθόνη του laptop (hp presario cq 60 100ed) o είχε vista, αλλά εγώ του έβαλα xp.

Η οθόνη είναι πολύ αργή. Μέχρι να ανοίξει καποιο site ή παραθυρο το σκανάρει 3-5 φορές πρώτα.

Τι μπορεί να φταίει;

Έχω βάλει drivers σε όλες τις συσκευές.

Μόνο στην συσκευή μου βγάζει ένα θαυμαστικό (ΟΧΙ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ), και γράφει: Προσαρμηγείς οθόνης

! Ελεγτής βίντεο (συμβατός VGA).

Λέτε να φταιει αυτό ή κάτι άλλο;

Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για άλλη μια φορά ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Λοιπόν έψαξα και βρήκα τον driver: NVIDIA Geforce 8200M Graphics Driver.

Το πρόβλημα είναι ότι είναι μόνο για windows vista.

Δυστυχώς δεν βρίσκω κάποιον για windows xp.

Τι πρέπει να κάνω τώρα;

Μήπως να εγκαταστήσω ξανά τα vista ή μπορεί να βρεθεί κάποιος driver για την συσκευή αυτή που να λειτουργεί με xp;

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου απορώ που βρήκες χp.τέλος πάντων εγώ πιστεύω στο laptop αυτό ξαναπέρασε τα vista για να βρεις την ησυχία σου.

αλλά και κάτι άλλο άμα η εταιρεια δινει και drivers για χp σίγουρα θα έχει και όλα τα drivers για χp.αλλά άμα δεν τα έχει όπως λες ξαναβάλε vista!!!

γνώμη μου!!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου τελικά υπάρχουνε συγνώμη για πριν άμα δεις παρακάτω έχει στείλει ένα link ο βασιλης για την κάρτα σου.

γιατί μόλις το είδα και εγώ στο site της nvidia ότι υπάρχει για xp.

με συγχωρείς!!!

με πρόλαβε ο βασιλης μόλις πήγα να το διορθώσω! .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αισθάνομαι ζωντόβολο.

Το είχα κατεβ΄σει και παλαιότερα αλλά κάτι θα πήγε στραβά, ποιός ξέρει τι και δεν είχε εγκατασταθεί.

Το ξανακατ'εβασα σ΄.ημερα το έτρεξα και τώρα όλα μια χαρά.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος τροπος για να κανεις update graphics drivers.

Κανεις εγκατασταση τον driver cleaner,μετα απεγκατασταση τους παλιους drivers απο την προσθαφαιρεση προγραμματων.

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745

Κανεις boot σε safe mode και με τον driver cleaner καθαριζεις τα υπολειμματα του driver.

Eπανεκκινηση,μπαινεις κανονικα στα windows και κανεις εγκατασταση τον καινουργιο driver.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.