Jump to content



τη γνωμη σας


Recommended Posts

λοιπόν αν μπορείτε θα ήθελα να μου πείτε τι είναι πιο καλά από της μνήμες εννοώ?

να τις έχεις 1΄προς 1 η 3προς 4 όπως θα δείτε στης παρακάτω εικόνες .η μνήμες είναι 6400 στα 800 trascend!

θέλω να ξέρω γιατί ακουγόντουσαν πολλές γνώμες καλύτερα πιο πολλά Χερτς(1138) και 3/4 και 5-5-5-18 2.0 v η στα (800) 4-4-4-12 1προς 1?.μαμισιες είναι 5-5-5-18 1.8v.

ρωτάω για την συγκεκριμένη περίπτωση γιατί άλλοι λένε όσο πιο πολλά Χερτς καλύτερα.

περιμένω γνώμες!!!

παρεμπίπτοντος είναι δοκιμασμένες με memtest αυτά τα αποτελέσματα χωρίς λάθη!

post-12161-1442175425,6784_thumb.jpg

post-12161-1442175425,7718_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει και τόσο σημασία το το λένε, όταν μπορείς να μετρήσεις την απόδοση μόνος σου με κάποιο μετροπρόγραμμα όπως το Sisoft Sandra ή το Everest.

Δοκίμασε όλα τα setups που σκέφτεσαι και δες τι αποτελέσματα σου βγάζει..

Link to comment
Share on other sites

Στις περισσότερες εφαρμογές τα δύο αυτά setups δεν έχουν μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις. Αν κάνεις κάτι συγκεκριμένο συχνά (κάποιο συγκεκριμένο απαιτιτικό πρόγραμμα, κάποια συγκεκριμένη engine) δες από ποιο επωφελείται περισσότερο και ασ'το εκεί.

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν εχω παραπονο τις εχω παει μεχρι 1150 3/4 και με mem test και δεν βγαζουνε καθολου λαθη αλλα επειδη το δουλεβω συνεχεια τις αφησα τελικα 4-4-4-12 2.0 v .

για τα λεφτά τους είναι κομπλέ από κάτι άλλες που κάνουν πιο ακριβά και πληρώνεις εμφάνιση και ψήκτρα!!

Link to comment
Share on other sites

ανέβασε τες όσο πιο πολύ πάνε σε Mhz με 5άρια clocks 5-5-5-15 το ραύμα βάλτο εκεί που θα είναι stable...νομίζω πως και στο χέρι να τις πάρεις (δύσκολα...) έχουν Lifetime εγγύηση... οπότε ανεβασέ τες όσο πιο ψηλά πάνε με 5άρια και μην σε νοιάζει το ρεύμα...Αρκεί να μην σου κάνει κολλήματα από θερμοκρασίες...άμα δεν θες να βάλεις ψυκτράκια βάζεις και ένα fanάκι 9άρι ή 12άρι να τις φυσάει και είσαι άρχοντας.Αφού λες ότι φτάνουν και 1150mhz με 5άρια και είναι και stable άστες εκεί πάνω.

Link to comment
Share on other sites

έχουνε και ψήκτρες και ανεμιστήρα να της χτυπάει πάνω τους αλλά τόσο ψηλά βέβαια αλλάζει το time και πάει 3/4.εδώ και η ερώτηση μου είναι καλύτερα ψηλά έτσι η πιο χαμηλά 1/1 και πιο σφικτό timings 4-4-4-12 ?

τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.