Jump to content



Ποια ati 4870


Gregorypeg1000

Recommended Posts

Εχετε να προτεινετε καποια συγκεκριμενη ati 4870 που να ειναι καλη απο αποψη ψυξης.δλδ να μην εχω προβληματα σε stock καταστασεις...θα δω μεγαλη διαφορα αμα η μνημη ειναι 1 gb αντι για 512 mb??ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηρα αυτην την 4870 αλλα με το αλλο συστημα ψυξης και ειδα οτι δεν εχει ψυκτρακια στις μνημες.

Θα εχω προβλημα?

Εχω την VF1000 απο την 8800 μου και λεει οτι ταιριαζει στην 4870. Να την αλλαξω?

Link to comment
Share on other sites

Πανάκριβη....

Link to comment
Share on other sites

Εχω την VF1000 απο την 8800 μου και λεει οτι ταιριαζει στην 4870. Να την αλλαξω?

Για αρχή strechαρε την και δες τι θερμοκρασίες πιάνει. Αν είναι μεγάλες άλλαξέ την χωρις δεύτερη σκέψη. Με την ψύξη που δείχνεις η (asus) 4850 μου έπιανε 80 βαθμούς σε load.

Chris Kaf added 1 Minutes and 58 Seconds later...

ναι.αλλα αμα ειναι να την κραταει σε καλες θερμοκρασιες και να μην βουηζει σαν διαολος αξιζει

Παίρνεις μια άλλη υλοποίηση φθηνότερη κατά 90 ευρώ (skroutz it), βάζεις μια aftermarket ψύκτρα των 35 ευρώ με fan controller και την κρατάει κρύα χωρις να βουίζει

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις μια άλλη υλοποίηση φθηνότερη κατά 90 ευρώ (skroutz it), βάζεις μια aftermarket ψύκτρα των 35 ευρώ με fan controller και την κρατάει κρύα χωρις να βουίζει

Κρατάς την λύση με τα λιγότερα 90€ και γλυτώνεις και τα 35.Πώς?Απλά παίζεις με το BIOS της κάρτας που γίνεται πανεύκολα με το Radeon Bios Editor και έτσι προσαρμόζεις, ρεύματα, ρολόγια και ανεμιστήρα όπως ακριβώς θες εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς την λύση με τα λιγότερα 90€ και γλυτώνεις και τα 35.Πώς?Απλά παίζεις με το BIOS της κάρτας που γίνεται πανεύκολα με το Radeon Bios Editor και έτσι προσαρμόζεις, ρεύματα, ρολόγια και ανεμιστήρα όπως ακριβώς θες εσύ.

βασικα δν θελωνα πειραξω bios καρτας για να ειμαι σιγουρος πως αμα ειναι ασταθης πως φταιει αυτη και οχι εγω

Link to comment
Share on other sites

βασικα δν θελβ να περιαξω bios καρτας για να ειμαι σιγουρος πως αμα ειναι ασταθης πως φταιει αυτη και οχι εγω

Κοίτα το πείραγμα του ΒΙΟΣ έχει μια λογική.

Τεστάρεις πρώτα με το OVERDRIVE τι συχνότητες αντέχει η κάρτα και μετά περνάς μόνιμα τα ρολόγια αυτά στο BIOS.Παράλληλα ρυθμίζεις και τον ανεμιστήρα όταν δεν τρέχεις 3d να μη σου πέρνει τα αυτιά και τέλος.

Αφού την έχεις τεστάρει από πριν, δεν τρέχει τίποτα.

Και για καλό και για κακό, έχεις και 1 bootable δισκέτα στην άκρη για άμεσο flash στο αρχικό bios και τέλος!:001:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το πείραγμα του ΒΙΟΣ έχει μια λογική.

Τεστάρεις πρώτα με το OVERDRIVE τι συχνότητες αντέχει η κάρτα και μετά περνάς μόνιμα τα ρολόγια αυτά στο BIOS.Παράλληλα ρυθμίζεις και τον ανεμιστήρα όταν δεν τρέχεις 3d να μη σου πέρνει τα αυτιά και τέλος.

Αφού την έχεις τεστάρει από πριν, δεν τρέχει τίποτα.

Και για καλό και για κακό, έχεις και 1 bootable δισκέτα στην άκρη για άμεσο flash στο αρχικό bios και τέλος!:001:

θα εχω μεγαλη διαφορα στις θερμοκρασιες μετα??υπαρχει καποιος οδηγος?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
file ama thes grafika pare ti 4870 1g sta 256bit........kai oute poly hpsili thermokrasia!!!!!!!!!!!kai ante geia

Γιατι υπάρχει και στα 512 bit και δεν το ήξερα ή μήπως παίζει ρόλο αυτο στην θερμοκρασία και δεν το ήξερα.

Α όπως πιθανώς να σου πούνε και άλλοι μήν γράφεις greeklish

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.