Jump to content



Pc problem


capusopp

Recommended Posts

Παιδια χρειαζομαι τα φωτα σας. Εχω στησει απο το καλοκαιρι ενα pc σε ενα φιλο μου και εδω και 3 περιπου μηνες κανει restart to pc απο μονο του. αρχικα υπεθεσα οτι φταινε οι μνημες τις οποιες και αλλαξα αλλα το προβλημα παραμενει.

το pc αποτελειται:

Intel core 2 quad q9300

Asus Striker Extreme

Asus 9800gtx

chieftec psu 750W

μνημες στην αρχη ειχα cellshock ddr2@ 800 και τις αλλαξα με transcend @667.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπωρεις φίλε διευκόλυνε λίγο για να καταλάβουμε και εμείς είπες κάνει restart από μόνο του.

που στο κάνει και πότε?

βοήθησε λίγο πιο αναλυτικά αν μπωρεις για να βοηθήσουμε!

Link to comment
Share on other sites

ναι κανει restart απο μονο του. Δεν εχει καποιο συγκεκριμενη στιγμη που το κανει απλα οπως καθεται στο pc κανει restart. το κανει σε ποτε σε παιχνιδια πχ oblivion ποτε με το που ανοιγει στο καλως ηλθατε και ποτε απλα οταν κα8εται. και μια στο τοσο πεταει και μπλε οθονη.

capusopp added 2 Minutes and 20 Seconds later...

Στα 667..........?Μια χαρα μηχανημα κριμα να εχει τετοιες μνημες.Τεσπα.Του εχετε τρεξει κανα τεστ?Εννοω memtest orthos κλπ.Windows?Μηπως θελει κανα φορματ?

προχειρα τις εβαλα να δω αν φταινε αφτες

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει overclocking?Mπορει να απενεργοποιησει την αυτοματη επανεκκινηση απο το bios να μας πει τι λεει η blue screen?

Δοκιμασε και ενα αλλο τροφοδοτικο,επισης βαλε εναν αλλο δισκο με μια καθαρη εγκατασταση να δεις αν κανει το ιδιο.

stealth

Link to comment
Share on other sites

o/c δεν εχει κανει τωρα για δοκιμες θα το εχω εγω το πασχα γιατι αφτος δεν το πολυκατεχει το αθλημα. το μονο που εχω αποκλεισει ειναι οι μνημες που τις αλλαξα. τις εχω δοκιμασει και στο δικο μου pc χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

o/c δεν εχει κανει τωρα για δοκιμες θα το εχω εγω το πασχα γιατι αφτος δεν το πολυκατεχει το αθλημα. το μονο που εχω αποκλεισει ειναι οι μνημες που τις αλλαξα. τις εχω δοκιμασει και στο δικο μου pc χωρις προβλημα.

To οτι οι μνημες παιζουν δεν σημαινει οτι ειναι ενταξει (βεβαια ειναι λιγο δυσκολο να εχουν προβλημα και τα δυο ζευγαρια) αλλα τρεξε και ενα memtest86+ για να εισαι σιγουρος.

Ενα-ενα κομματι το δοκιμαζεις για να βρεις που ειναι το προβλημα,ξεκκινα απο το λειτουργικο για να μην ξηλωνεις τσαμπα και μετα στο hardware.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.